Denizli'de, kocası tarafından bıçaklanan kadın

Denizli'de, kocası tarafından bıçaklanan kadın
Denizli'de, kocası tarafından bıçaklanan kadın
- Denizli Valisi, boşanmak istemeyen kocası tarafından sokakta boynundan bıçaklanan kadını, kurtaran Mevlüt Tuğan'a teşekkür belgesi verdi - Tuğan: "İşim orada kahramanlık değil sadece o kadını kurtarmaktı"

DENİZLİ (AA) - Denizli Valisi, Pamukkale ilçesinde, boşanmak istemeyen kocası tarafından sokakta boynundan bıçaklanan kadını eşinin elinden,   plastik bir kova yardımıyla kurtaran Mevlüt Tuğan'a cesaretinden dolayı teşekkür belgesi verdi.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen törenle Mevlut Tuğan'a teşekkür belgesi veren Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Tuğan'ın, eşi tarafından yaralanan kadını zor durumdayken kendi canını önemsemeden kurtardığını belirterek  "Mevlüt kardeşim belki hanım kardeşimizin ölmesini engellemiş oldu. Bu örnek insani davranış hepimizin takdirini kazandı" dedi.

Tuğan'ı örnek davranışından dolayı kutlayan Kocatepe, "Kendisine anı belgesini takdim etmek üzere davet ettik. Bu örnek insani davranışından dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Tabi dileğimiz bu tür olayların olmaması. Yani ne kadına ne de erkeğe karşı fiili saldırı olaylarının olmamasını temenni ediyorum. Hanım kardeşimizin hastanedeki tedavisi sürüyor. Sağlığının iyiye gittiğini öğrendim. Umarım kısa sürede taburcu olur" diye konuştu.

- "Amacım kahramanlık değil sadece o kadını kurtarmaktı"

Teşekkür belgesi alan Mevlüt Tuğan ise, şahit olduğu olaydan dolayı çok büyük üzüntü duyduğunu ifade ederek şunları söyledi:

"Kimse kadınları bu halde görmek istemez. Böyle görmek ise insanın kanını donduruyor. O an hala gözümün önünden gitmiyor. O bayanın, o halini gördüğümden dolayı gerçekten çok üzüntü duydum. İnşallah tekrar yaşanmaz böyle bir olay. Yerde o kadını can çekişirken görünce ister istemez insan psikolojik olarak etkileniyor. Bir insan yardım diye bağırınca o an ona yardım etmek istedim ve hiç bir şey düşünmedim. İşim orada kahramanlık değil sadece o kadını kurtarmaktı. O zor durumdayken göz göze geldik. bana yardım et diye bağırıyordu. Ben de onu o kötü durumdan kurtarmak istedim sadece. Normalde beni kan tutar ama o an takdiri ilahi herhalde hiç hatırlamıyorum direk kadının kanayan boynuna tampon yaptım. Daha farklı bir olayla valilik tarafından teşekkür belgesi almak isterdim. Ama bana bu nasipmiş. Allah bir daha kimseye böyle bir olay yaşatmasın." 

- Olay

Pamukkale ilçesi, Pelitlibağ Mahallesi 1093 Sokakta D.Ö. eşi A.Ö'yü sokakta yere yatırarak boynundan bıçaklamış, ardından polise teslim olmuştu. Çevredeki vatandaşların müdahalesiyle kocasının elinden yaralı halde kurtarılan A.Ö. 112 Acil Yardım ekiplerince Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmış, D.Ö. de çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince "kasten ve tasarlayarak adam öldürmeye teşebbüs etmek" suçundan tutuklanmıştı.  


  ETİKETLER:

  Ceza

  ,

  saldırı

  ,

  plastik

  ,

  Karşı

  ,

  Kova

  ,

  nöbetçi