Denizli'de öğretmenlerin eğitimi için protokol imzalandı

Denizli'de öğretmenlerin eğitimi için protokol imzalandı
Denizli'de öğretmenlerin eğitimi için protokol imzalandı
- Pamukkale Üniversitesi, kentteki 5 bin öğretmene 17 alanda eğitim verecek

DENİZLİ (AA) - Denizli'de öğretmenlerin Pamukkale Üniversitesince (PAÜ) mesleki bilgilerinin güncellenmesi ve alanlarındaki yeni gelişmeler hakkında bilgilendirilmesi için protokol imzalandı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve PAÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü arasında valilikte düzenlenen törende "Öğretmen Eğitimi Merkezi" programına ilişkin protokol imzalandı.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, burada yaptığı konuşmada, bütün kurumlarda zaman zaman personele gelişen mevzuat ve değişen koşullar ışığında hizmet için eğitim verildiğini belirtti.

Geleceğin emanet edildiği öğretmenler için bu eğitimi yapmanın mümkün olmadığını ifade eden Kocatepe, şöyle dedi:

"Belki Milli Eğitim Müdürlükleri bünyesinde belirli konularda veya özel eğitim konularında bu çalışma yapılabiliyor. Ancak genel anlamda öğretmenlerimiz hem değişen şartlara hem de bilimin yeniliklerine göre mesleki eğitimlerini gerçekleştiremiyor. Pamukkale Üniversitemizin bu katkısı, öğretmenlerimizin bu eksiğini giderme yolunda bize çok önemli bir sonuç getirecektir. Bu program çerçevesinde öğretmenlerimizin mesleki bilgilerinin güncellenmesi ve bilimdeki yeni gelişmeler kendilerine aktarılacaktır. Üniversiteler bilim yuvası, bilimi teşvik eden, bilimi keşfeden, bulunduğu ortama göre ülkesine, dünyaya ve insanlara yeni çığır açan kurumlardır. Dolayısıyla bugün milli eğitimimizin ve öğretmen camiamızın mesleki bilgilerini güncellemesi konusunda çığır açacak olan bu projeye şahit olmakla şahsım adına gurur duyuyorum. Bütün emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. İmzalanacak bu protokol ile öğretmenler de gelişen ve değişen eğitim yöntemlerine haiz olacaklar."

Proje kapsamında 5 bin öğretmene 17 alanda verilecek seminerlerin 2017 yılı Aralık ayında sona ermesi planlanıyor.

Protokol imza törenine, PAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, PAÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Rıza Erdem, Eğitim Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ramazan Baştürk ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz katıldı.