Denizli'de sokak köpeklerinin zehirlendiği iddiası

Denizli'de sokak köpeklerinin zehirlendiği iddiası
Denizli'de sokak köpeklerinin zehirlendiği iddiası
- Merkezefendi ilçesinde yol kenarında biri yavru 6 köpeğin zehirlenerek öldürüldüğü iddia edildi

DENİZLİ(AA) - Merkezefendi ilçesinde kimliği belirsiz kişilerce yol kenarına bırakılan etleri yiyen biri yavru 6 köpeğin zehirlenerek öldüğü  iddia edildi.

Şirinköy Mahallesi Cam Sanayi mevkisinde yürüyüşe çıkan vatandaşlar yerde hareketsiz yatan 5 köpek görünce durumu Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'ne bildirdi.

Olay yerinde veteriner hekim eşliğinde inceleme yapan ekipler, 5 köpeğin zehirlendiğini tespit etti. Çevrede yapılan araştırmada bir yavru köpek ölüsü daha bulan ekipler, ölmek üzere olan bir köpeği ise veteriner hekimin müdahalesiyle kurtardı. 

Ekiplerin çevrede yaptığı araştırmada, ormanlık alanda ve yol kenarına bırakılmış poşetler içinde çok sayıda zehirli olduğu tahmin edilen et parçası bulundu.

Denizli Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler, zehirlenen başka hayvan olup olmadığını belirlemek için çevrede arama çalışması başlatırken, temizlik ekipleri de bölgede dezenfekte çalışması yaptı.

Veteriner Mehmet Utma, gazetecilere yaptığı açıklamada, bazı vatandaşların sokak köpeklerin zehirlendiği ihbarında bulunması üzerine olay yerine gelerek inceleme yaptığını, bölgede biri yavru 6 köpeğin zehirlenerek öldüğünü tespit ettiğini söyledi.

Olay yerinde göz yaşı döken hayvansever Necla Sadıç ise yapılanın katliam olduğunu ifade ederek, köpeklerin ölümüne sebep olan kişi ya da kişilerin bulunarak cezalandırılmasını istedi.