Denizli'de termometre sıfırın altında 22,2 gördü

Denizli'de termometre sıfırın altında 22,2 gördü
Denizli'de termometre sıfırın altında 22,2 gördü
- Kentte dün gece 1964 yılından bu yana en düşük Ocak ayı sıcaklığı ölçüldü

DENİZLİ (AA) - Denizli'de 1964 yılında bu yana en düşük Ocak ayı sıcaklığı dün gece ölçüldü. Kent merkezinde sıcaklık sıfırın altında 8,5 dereceye kadar düşerken Çardak ilçesinde termometreler sıfırın altında 22,2 dereceyi gösterdi.

Denizli'de iki gündür devam eden kar yağışının ardından son yılların en soğuk gecelerinden biri yaşandı. Kent merkezinde sıfırın altında 8,5 derece olarak ölçülen sıcaklığın, Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün 60 yıllık sıcaklık istatistiklerine göre 19 Ocak 1964'deki sıfırın altında 10,5 derecelik ölçümden bu yana en düşük değer olduğu dikkat çekti. Kent merkezinde bugüne kadar ölçülen en düşük sıcaklık ise 9 şubat 1965 günü kayda alınan sıfırın altında 11,4 dereceydi.

Denizli'nin ilçelerinde ise dün ölçülen en düşük değer Çardak'ta sıfırın altında 22,2 derece oldu. 

Bu arada, kentte etkili olan kar yağışı bu gün yerini güneşli havaya bıraktı. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, hava sıcaklığının bugün en düşük sıfırın altında 9 derece, en yüksek sıfırın altında 3 derece olmasının beklendiğini bildirdi.

Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü yetkilileri, kar altında olan tarım arazilerinde bir zararın olup olmadığının henüz belirlenemediğini belirtti. 


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Tarım

  ,

  Gece

  ,

  Hava

  ,

  gıda

  ,

  meteoroloji

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  derece