Denizli'de trafik kazası

Denizli'de trafik kazası
Denizli'de trafik kazası
- Yolun karşısına geçerken otobüsün altında kalan yaralıyı, yaklaşık 30 kişi otobüsü kaldırarak kurtardı - Vatandaşların yaralıyı kurtarma çabası bir iş yerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi

DENİZLİ (AA) - Merkezefendi ilçesinde yolun karşısına geçmeye çalışırken belediye  otobüsünün altında kalan yayayı, vatandaşlar kurtardı.

Alınan bilgiye göre, Saraylar Mahallesinde Bayramyeri'nden Devlet Hastanesi istikametine gitmekte olan Halil Ç. yönetimindeki 20 BLD 43 plakalı belediye otobüsü, Selçuk Caddesi'nde yaya olarak yolun karşısına geçmeye çalışan Muhammet Özdemir'e (43) çarptı.

Özdemir'in vücudunun büyük kısmı otobüsün altında kaldı. Kazayı gören çevredeki esnaf ve vatandaşlar, otobüs altında kalan yaralıya yardıma koştu. Yaklaşık 30 kişi otobüsü otobüsü kaldırarak Özdemir'i çıkarttı.

Ayaklarında kırıklar olduğu belirlenen yaralı, ambulansla Denizli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

- Vatandaşların yardım çabası kamerada

Yaralıyı otobüsün altından kurtaran vatandaşların yardım çabası, bir işyerinin güvenlik kamerasınca kaydedildi.

Görüntülerde, vatandaşların yardıma koşması ve otobüsü elbirliğiyle kaldırması görülüyor.

Yardıma koşan vatandaşlardan Yusuf Canşahin ile esnaf Mehmet Kalkan, kaza ile ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, kazayı görünce hemen yardıma gittiklerini, bir taraftan emniyet ve 112 Acil Servis'e  haber verirken diğer taraftan 30-40 kişi ile otobüsü kaldırıp, yaralıyı altından çektiklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  güvenlik

  ,

  esnaf

  ,

  emniyet