Denizli'de yamaç paraşütü kazası: 2 yaralı

Denizli'de yamaç paraşütü kazası: 2 yaralı
Denizli'de yamaç paraşütü kazası: 2 yaralı
- Pamukkale'de ikili yamaç paraşütü atlayışı yapan Türk pilot ile Hindistan uyruklu turist, ters hava akımına kapılmaları ve yedek paraşütün tam açılmaması üzerine ormanlık alana yaptıkları sert iniş sonucu yaralandı

DENİZLİ (AA) - Pamukkale ilçesinde ikili atlayış sırasında yamaç paraşütünün ters hava akımına kapılması sonucu Türk paraşüt pilotu ve beraberindeki Hindistan uyruklu kadın ormanlık alana yaptıkları sert inişte yaralandı. 

Alınan bilgiye göre, Pamukkale Karahayıt Mahallesi'ndeki Dinamit Tepesi'nden havalanan Türk yamaç paraşütü pilotu Yusuf Okuyucu (24) ve Hindistan uyruklu Ayushi Agraval, (19) ters hava akımına kapıldı.

Yamaç paraşütünün kontrolden çıkması ve hızla irtifa kaybetmesi üzerine pilot Okuyucu, yedek paraşütü açmaya çalıştı. Bu paraşütün de tam olarak açılmaması üzerine ikili, yaklaşık 80 metre yükseklikten ormanlık alana sert iniş yaptı. 

Yaralanan Okuyucu ve Agraval, yardım çağrısı üzerine Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ve Denizli Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin operasyonuyla bulundukları noktadan kurtarıldı. 

Ambulansla özel bir hastaneye kaldırılan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. 


  ETİKETLER:

  Hindistan

  ,

  Kadın

  ,

  Hava

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  Büyükşehir