Denizli'deki gıda zehirlenmesi şüphesi

Denizli'deki gıda zehirlenmesi şüphesi
Denizli'deki gıda zehirlenmesi şüphesi
- Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu: - "Tetkik ve tedavilerin ardından öğrenciler taburcu edilmişlerdir" - "Doktorlarla yapılan görüşmelerde gıda zehirlenmesine yönelik herhangi bir bulguya rastlanılmadığı ifade edilmiştir"

DENİZLİ (AA) - Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan (KYK), Denizli'nin Honaz ilçesinde gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin taburcu edildikleri bildirildi.

KYK'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, Honaz Erkek Yurdu'nda 10, Handan Sultan Kız Yurdu'nda da yaklaşık 30 öğrencinin mide bulantısı ve baş dönmesi şikayetleriyle çeşitli hastanelerde tedavi altına alındıkları belirtildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

"Tetkik ve tedavilerin ardından öğrenciler taburcu edilmişlerdir. Doktorlarla yapılan görüşmelerde gıda zehirlenmesine yönelik herhangi bir bulguya rastlanılmadığı ifade edilmiştir. Öğrencilerin, şikayetlerine konu rahatsızlığın içtikleri memba suyundan kaynaklanmış olabileceği yönündeki beyanları üzerine halk sağlığı ekipleri inceleme yapmak üzere yurda gelerek hazır memba sularından numune almışlardır."