Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- İstasyon Caddesi esnafı lokma hayrı yaptı

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki, İstasyon Caddesi esnafının düzenlediği lokma hayrına katılarak esnaf ziyaretinde bulundu.

İstasyon Caddesi esnafının geleneksel hale getirdiği lokma hayrının üçüncüsüne Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ve  AK Parti Denizli İl Başkanı Örki de katıldı. Esnafla sohbet eden Zolan ve Örki, caddedeki esnafları da ziyaret etti.

Etkinlik hakkında bilgi veren esnaf Hüseyin Ünal, "Geleneksel hale getirdiğimiz hayrımızı 100 esnafımızla düzenledik. Gün boyu 15 bin vatandaşımıza lokma dağıttık. Katılan bütün vatandaşlarımızdan ve esnafımızdan Allah razı olsun" dedi.

- Kızılcabölüklü tekstilcilerden Başkan Zolan'a teşekkür

Tavas'ın Kızılcabölük Mahallesi'ndeki Tekstilciler Sanayi Sitesi esnafı, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan'a teşekkür ziyaretinde bulundu. 

Uzun süredir yapılmasını bekledikleri yolun büyükşehir belediyesi tarafından yapıldığını, bu konuda site esnafının memnuniyetini dile getiren Kızılcabölük Esnaf Odası Başkanı Ramazan Yılmazlı, "Tekstilciler Sanayi Sitesi esnafının beklentilerine büyükşehir belediyemiz cevap verdi. Bu konuda şahsınıza çok teşekkür ediyoruz" dedi.

Zolan ise Büyükşehir ile birlikte Denizli'nin her noktasına hizmet götürme gayreti içinde olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Şehrimizin her yeri daha iyi olsun, güzelliklerle buluşsun istiyoruz.İlçe gezilerimiz sırasında Tekstilciler Sanayi Sitesi'ni ziyaretimizde esnafımızın en büyük isteği yollarının iyileştirilmesiydi. Biz verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadık. Bu daha başlangıç" 

- Büyükşehir personeli işaret dili öğreniyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi, engelli vatandaşlarla daha iyi iletişim kurmak için gönüllü personeline işaret dili eğitimi vermeye başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kayıhan Bilgi Evi ve Kurs Merkezi öğretmenlerinden Tülay Akça tarafından verilen ve gönüllülük esasına dayalı eğitime ilk etapta Denizli Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri katıldı. Belediyenin 2015 yılı eğitim programı içerisinde yer alan eğitimin 3 ay süreceği ve kurs sonunda ise katılımcılara sertifika verileceği ifade edildi.

- Stratejik Planlama Üst Kurulu Bilgilendirme Toplantısı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2015-2019 Stratejik Plan çalışmaları başladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz başkanlığında Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan toplantıya maarif müfettişleri başkanı, müdür yardımcıları ve şube müdürlerinden oluşan Stratejik Planlama Üst Kurulu üyeleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, yaptığı açıklamada, stratejik planın önemine değinerek tüm birimler olarak kurumun gelecek yıllardaki başarısında bu planların önemli olduğunu vurguladı.