Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- Denizlili hayırsever iş adamı, okulun bilgisayar sınıfını yeniledi

DENİZLİ (AA) - Denizli'de hayırsever adamı, babasının yaptırdığı okula 21 bilgisayar bağışladı.

Nihat Kömürcüoğlu, Merkezefendi ilçesindeki Hacı Hasan Ali Kömürcüoğlu Ortaokulu'na bilgisayar bağışı dolayısıyla tören düzenlendi. Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, törende yaptığı konuşmada, hayırsever Nihat Kömürcüoğlu'na teşekkür etti. 

Hayırsever işadamı Nihat Kömürcüoğlu da babasının yaptırdığı okula küçük katkılar ve ilavelerle destek olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, "Babamızı böylelikle yad etmiş oluyoruz. Ben ve oğullarım kendi adımıza bir eğitim kurumu yaptırmak istiyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından, yenilenen Bilgisayar Teknoloji Sınıfının açılışı yapıldı.

- İl Öğrenci Meclis Başkanı mazbatasını aldı

Denizli'de 2014-2015 öğretim yılı seçimleri sonucunda İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen lise öğrencisi, mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'dan aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında yürütülen "Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi" kapsamında Denizli'de yapılan seçim sonucunda İl Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Kale Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Havva Honluk, mazbatasını İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz'dan aldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Oğuz, yaptığı konuşmasında, "Öğrencimizi İl Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçilmesinden dolayı tebrik ediyorum. Demokrasinin bir göstergesi olarak Kale ilçesinden seçilip ilimizi temsil edecek" diye konuştu.

İl Öğrenci Meclis Başkanı Havva Honluk da  Ankara 'da Denizli'yi en iyi şekilde temsil etmek istediğini kaydetti.

- AGD'den Suriyeli sığınmacılara yardım

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Denizli Şube Sekreteri Ekrem Çetin, Denizli'de bulunan Suriyeli sığınmacılara yardım yaptıklarını söyledi.

Denizli'ye yerleşen Suriyeli sığınmacılara yakacak, battaniye, ev eşyası, kıyafet gibi yardımlarında bulunduklarını kaydeden Çetin, "Şu an battaniye, tüp, buz dolabı, çamaşır makinası gibi eşyalara ihtiyaç var. Bu konuda bizlere yardımcı olan üyelerimize ve Denizli halkımıza teşekkür ederiz" dedi.

Çetin, Denizli'deki Suriyelilere yardımların devam edeceğini sözlerine ekledi.