Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- "Hayırseverler Ortaokulu"na destek sürüyor

DENİZLİ (AA) - Denizli'de hayırsever adamlarının desteği ile imece usulü yapılacak "Hayırseverler Ortaokulu"na yardım eden hayırsever sayısı 10'na yükseldi.

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde 3 milyon liraya mal olması beklenen ve 100'er bin lira bağışla imece usulü yapılacak olan "Hayırseverler Ortaokulu"na Denizlili hayırsever iş adamları Hasan Kasapoğlu ve Salih Demirkan, 100 bin lira bağışta bulundu.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, düzenlenen protokol imza töreninde, kampanyaya iş adamları Hasan Kasapoğlu ve Salih Demirkan'ın birer derslik ile katkıda bulunduğunu belirtti.

Okulun toplamda 24 derslikli bir okul olacağını ifade eden Kocatepe, "İnşallah hayırseverlerimiz ile bu okulu tamamlayacağız. Kendilerine teşekkür ediyorum, sağlıklı, hayırlı uzun ömürler diliyorum" dedi.

Okuldaki bir sınıfa ismi verilecek olan hayırsever iş adamı Hasan Kasapoğlu da, hayırseverlerin yardımı ile yapılacak okulun önemine değinerek, "Biz de bu projede yer almak istedik. Böyle bir projede yer almaktan onur duyuyorum. Projenin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

İş adamı, Salih Demirkan da, böyle bir eğitim kurumuna katkıda bulunduğu için mutlu olduğunu belirterek, firması ve çalışanları adına teşekkür etti.

Kasapoğlu ile Demirhan'ın kampanyaya katılmasıyla bağış yapan hayırsever sayısı 10'na yükseldi.

Merkezefendi İlçesi Servergazi Mahallesinde yaptırılacak olan 24 derslikli Hayırseverler Ortaokulu 3 milyon liraya mal olacak. Okulun yapımı için 100 bin lira katkıda bulunan her hayırseverin ismi bir sınıfa verilecek.

- "En çok atık pil" getirenler ödüllendirildi

Denizli Büyükşehir Belediyesi, en fazla atık pil toplayan okulları ödüllendirdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen "Atık Pil Toplama Kampanyası"nda toplanan pil miktarına göre ilk üçe giren okullara çeşitli hediyeler verildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Naciye Kapukıran, kampanyanın birincisi Ahmet Çalışkan Anaokulu'na hediyesi olan fotokopi makinesinin tesliminde yaptığı konuşmada, "2013-2014 eğitim-öğretim yılında başlatmış olduğumuz Atık Pil Toplama Kampanyasında çevreye olan duyarlılıkları sayesinde en çok atık pil toplayan okullarımıza hediyelerini veriyoruz. Bizler çevreye olan duyarlılıklarından dolayı sadece öğrencilerimize değil öğretmenlerimiz, yöneticilerimiz ve tüm okullarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu

Kapukıran, kampanyanın sadece merkezde değil tüm ilçelerde de devam ettiğini kaydetti.

Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş ise  öğrenci , veli ve öğretmenlerin duyarlılığı ile birinci olduklarını ifade etti.

Kampanyada ikinci olan Sevil Kaynak Ortaokulu'na laboratuvar eğitim seti, üçüncü olan Doğan Demircioğlu Emsan İlkokulu'na ise satranç takım setleri verildi.