Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- 6. Uluslararası Arapça Yarışmaları

DENİZLİ (AA) - Denizli  Anadolu İmam Hatip Lisesi, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü ile Akademi Lisan ve İlmi Araştırmalar Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği 6. Uluslararası Arapça Yarışmalarının il etabında birinci oldu.

Yarışmanın il etabı Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

Bilgi, şiir ve metin canlandırma dallarında gerçekleştirilen yarışmalarda Denizli Anadolu İmam Hatip Lisesi her üç dalda da birinci oldu. 

- Yetim ve mültecilerle buluşma

Medeniyet ve İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) ile İHH Denizli gönüllüleri, yetim çocuklar ve mülteciler için piknik düzenledi.

Dernek Başkanı Mehmet Ali Öner, derneğin gençlik birimi olan ve kısa bir süre önce ilk toplantısını yapan "Genç MEDENİYAD" ekibinin ilk etkinliğini "Yetim ve Mültecilerle Buluşma" adıyla Çamlık Mesireliğinde düzenlediklerini kaydetti.

Hiçbir ayrım gözetmeden bütün insanların yardımına koşmaya çalıştıklarını ifade eden Öner, "Başta yetim çocuklarımız olmak üzere mülteci kardeşlerimizle bir araya gelerek onlarla piknik yaptık. Uçurtmalar uçuruldu, palyaçolar gösteri yaptılar. Ödüllü yarışmalar ve çeşitli oyunların yer aldığı etkinlikte yetim çocuklar ve mülteciler ile dernek üyeleri kaynaşma fırsatı buldu" diye konuştu.