Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi, Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası'ndan ödülle döndü

DENİZLİ (AA) - Pamukkale Cumhuriyet Anadolu Lisesi halk oyunları ekibi, Bolu'da düzenlenen  Okul Sporları Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye üçüncüsü oldu.

Okul Müdürü Feridun Sarıkavak, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından okul sporları kapsamında Bolu'da düzenlenen Halk Oyunları Gençler Türkiye Şampiyonası'na çeşitli bölgelerden 34 okul ve 700 öğrencinin katıldığını belirtti. Yarışmaların iki kategoride yapıldığını kaydeden Sarıkavak, "Geleneksel Düzenlemeli ve Geleneksel Düzenlemesiz olmak üzere iki kategoride koreografilerini sergileyen ekiplerin kıyasıya yarışmaları sonunda Cumhuriyet Anadolu Lisesi halkoyunları ekibi, geleneksel düzenlemesiz dalda hazırladıkları gösteriyle Türkiye üçüncüsü seçildi. Ege'nin geleneksel Efe oyunlarını sergileyen öğrencilerimiz ekim ayından bu yana zorlu bir çalışma temposu sonucu bu başarıyı yakaladı. Halk oyunları ekibi eğitmeni Ömür Günay'la birlikte öğrencilerimizin her birini ayrı ayrı tebrik ediyorum" dedi.

- MEDENİYAD ile İHH gönüllüleri gençleri duyarlılığa davet etti

Medeniyet ve İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) gönüllüsü üniversiteliler, faaliyetleri hakkında gençleri bilgilendirmek amacıyla Amfipark'ta stand açtı. 

Vakfın ve derneğin faaliyetlerini anlatan broşürler ve kitapları hediye eden dernek yetkilileri, gençleri dünyadaki gelişmelere karşı duyarlı olmaya davet etti.

MEDENİYAD Başkanı Mehmet Ali Öner, öğrencilere İHH ve MEDENİYAD'ı tanıtmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, dünyanın değişik yerlerinde mazlumların yardım beklediğini ifade etti.

Nepal'in, meydana gelen depremle yerle bir olduğuna işaret eden Öner, "Nepalli kardeşlerimizin acısı bizim acımızdır. Gençlerin bunlara karşı daha bilinçli ve duyarlı olmaları için buradayız. Dünyadaki bütün mazlum insanlara yardım eli uzatmak bizim insani görevimizdir" dedi.

Bu arada, standı ziyaret eden yaklaşık 2 bin kişiye helva ikram edildi.