Denizli'den kısa kısa

Denizli'den kısa kısa
Denizli'den kısa kısa
- Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri, cuma günü yapılacak

DENİZLİ (AA) - Kale Belediyesince düzenlenen Geleneksel Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin, cuma günü yapılacağı bildirildi.

Belediye Başkanı Erkan Hayla, gazetecilere açıklamasında, bu yıl 21'incisi düzenlenecek güreşlere, 20 başpehlivanın katılacağını belirtti.

Güreşlerin güzel geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Hayla, cuma günü girişin ücretsiz olduğu etkinliğe, tüm güreşseverleri davet etti.

- "Montessori Işığı Kale'de" projesi

Kale'de, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından desteklenen "Montessori Işığı Kale'de" projesi çerçevesinde, ana sınıfı öğretmenlerine "Montessori Eğitici Eğitimi" başladı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurettin Tıkım, Osman Nuri Tuna Anaokulu'nda projenin başlaması dolayısıyla düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Denizli'de ilk olan projeyle, 15 yönetici ve öğretmene 12 gün sürecek 96 saatlik hızlandırılmış teorik ve uygulamalı "Montessori Eğitici Eğitimi" kursu uygulanacağını kaydetti.

Tıkım, Montessori yöntemini, teorik ve uygulamalı olarak Kale'deki tüm okullara yaymayı hedeflediklerini ifade etti.

- Başkan Gürlesin'den öğrencilere Kur'an-ı Kerim

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Tekkeköy Ortaokulu'nda öğrenim gören 75 öğrenciye, Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Gürlesin, Tekkeköy Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmasında, kendisinin de imam hatip lisesi mezunu olduğunu belirterek, seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim'i seçen ve İslamiyet'i öğrenen öğrencileri kutladığını ifade etti.

Pamukkale Belediyesi olarak eğitime büyük önem verdiklerine değinen Gürlesin, "Ülkemizin daha iyi noktaya gelmesi için geleceğimiz olan gençlerimizin en iyi eğitimi almaları gerekiyor" ifadesini kullandı.