Denizlili gaziler, tekrar asker olmak istiyor

Denizlili gaziler, tekrar asker olmak istiyor
Denizlili gaziler, tekrar asker olmak istiyor
- Denizli'de 500 gazi, tekrar silah altına alınmak için askerlik şubesine dilekçe verdi - Türkiye Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Helvacılar: - "Bu terör mücadelesinde gençlerimiz kırılmaya devam edecekse biz yeniden asker olmak için hazırız"

DENİZLİ (AA) - Denizlili 500 gazi, terörle mücadele amacıyla tekrar silah altına alınmak için askerlik şubesine başvurdu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Denizli Şubesi Başkanı Hamdi Helvacılar, gazetecilere yaptığı açıklamada, yoğunlaşan terör saldırıları ve şehit haberleri üzerine, gaziler olarak durum değerlendirmesinde bulunduklarını söyledi.

Artan terör olaylarında Denizli'nin 2 şehit verdiğini belirten Helvacılar, artık annelerin ağlamasını istemediklerini vurguladı.

Türkiye'de yaşayan herkesin vatan için tek yürek olması gerektiğini ifade eden Helvacılar, şunları kaydetti:

"Derneğimizin 500 üyesi var. Bu terör mücadelesinde gençlerimiz kırılmaya devam edecekse biz yeniden asker olmak için hazırız. Gençlerimiz kırılacağına biz kırılmaya hazırız. Savaş bilgilerimizle terör mevzilerini dağıtmaya hazırız. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın şehit olması bizi derinden üzüyor. Milli Savunma Bakanlığına iletilmek üzere, askerlik şubelerine yazdığımız dilekçelerle, silah altına alınmayı talep ettik."

Helvacılar, gazilerin her zaman devletin yanında yer almaya devam edeceğini dile getirdi.

Kıbrıs gazisi 61 yaşındaki Süleyman Tosun ise her an cepheye gidecekmiş gibi hazır bulunduğunu söyledi.

Vatan için üzerine düşeni yapmak istediğini dile getiren Kıbrıs gazisi Cengiz Keske de "Bu vatan bizim. 1974'te Kıbrıs'ta savaştık. Arkadaşlarımız yanımızda şehit oldu. Şehitlerimizin kanını yerde koymayacağız. Onların intikamını almak için tekrar askere gitmek istiyorum" diye konuştu.