Denizlispor Basın Sözcüsü Ekizler:

Denizlispor Basın Sözcüsü Ekizler:
Denizlispor Basın Sözcüsü Ekizler:
- "Kulübümüzün 23 milyon lira borcu var"

DENİZLİ (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Denizlispor'un basın sözcüsü Mehmet Ekizler, kulübün 23 milyon lira borcu olduğunu bildirdi.

Ekizler, yaptığı yazılı açıklamada, geçen yıl yapılan genel kurulda açıklanan 24 milyon 216 bin liralık borcun, tazminatlar, kur farkı, avukat ücretleri, faizler ve icra masraflarıyla 33 milyon 886 bin lirayı bulduğunu tespit ettiklerini belirtti.

Geçmiş dönemlerde yönetim kurulu üyeliği yapan kişilerden alacaklarını icrayla tahsil yoluna gitmemelerini talep eden Ekizler, mevcut yönetim kurulu üyelerinin kendi alacaklarına karşı hiçbir zaman temlik almayı düşünmediklerini ifade etti.

Ekizler, geçtiğimiz dönemlerde yönetici alacağı olmadığı halde yönetim kurullarının temlikler aldığını, yöneticilerin alacaklarını tahsil edebilmek için başka şahıslar ve kendileri üzerinden kulüp adına senet düzenleyip tahsil yoluna gittiklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Kulübümüzün, 23 milyon lira borcu bulunmaktadır. Bu da kulübümüzü mahkeme masrafı ve faiz gibi ciddi yükümlülükler altına sokmuştur. Ayrıca fazla alınan temlikler ve senetler kulübümüzün, FIFA,  Futbol Federasyonu ve Spor Toto nezdinde borç yükünü artırmış ve Denizlispor'un güvenirliğini azaltmıştır. Gelir kaynağımız olan Pamukkale Ören Yerleri otoparkları, yine eski yöneticiler tarafından ihaleye girilip, Denizlispor'un gelir kapısı kapatılmıştır."