Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci:
- "2016 yılı Türkiye'nin yeniden coştuğu yıl olacak, 2016 yılı hizmet destanlarının yeniden başladığı yıl olacak"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, genel seçimlerden çıkan sonuçlarla Türkiye'nin 2016'dan itibaren yeni bir döneme gireceğini belirterek, "2016 yılı Türkiye'nin yeniden coştuğu yıl olacak, 2016 yılı hizmet destanlarının yeniden başladığı yıl olacak" dedi. 

Zeybekci, seçim sonuçlarının ardından AK Parti'nin Denizli'de en yüksek oranda oy aldığı Çameli, Acıpayam ve Serinhisar ilçelerine "teşekkür ziyareti" yaptı. 

Çameli'de belediye hizmet binası önünde vatandaşlara seslenen Zeybekci, AK Parti'nin bu ilçede yüzde 67 oy aldığını, ancak ayrım yapmadan kendilerine oy veren ya da vermeyen tüm vatandaşlara hizmet etmeye hazır olduklarını ifade etti. 

Bakan Zeybekci, AK Parti'nin Doğu'da Türkistan'dan, Batı'da Makedonya'ya, Kuzey'de Kırım'dan Güney'de Somali'ye kadar geniş bir coğrafyaya hitap ettiğine dikkati çekerek, 1 Kasım seçimlerinin bu coğrafyalar için bir direniş ve bir şahlanış olduğunu vurguladı. Zeybekci, şunları söyledi:

"Bu seçimler bir 'Dur' deyişti, bu seçimler bu milletin bir daha ayağa kalkışıydı. Bu seçimler bu milletin kınalı kuzularını bir daha cepheye sürüşüydü. Hiç kimse bu tekerleğe çomak sokmak gibi bir gaflet içinde olmasın, eli kolu paramparça olur. Artık bu tekerlek hızını aldı gidiyor. Göreceksiniz 2016 yılı Türkiye'nin yeniden coştuğu yıl olacak, 2016 yılı hizmet destanlarının yeniden başladığı yıl olacak. 1,5 yılda 4 seçim yaptık. Biraz zaman kaybettik."

- "Türkiye'nin gücünü biliyoruz"

Bakan Zeybekci, Acıpayam ilçesinde de Talip Özkan Konferans Salonu'nunda vatandaşlarla bir araya geldi.

Muhalefet partilerinin 1 Kasım'da umduğunu bulamadığını belirten Zeybekci, şöyle konuştu:

"Zannettiler ki yeniden 2001, 2002'deki günler geri gelir, yeniden bu millet namerde merde muhtaç olur, yeniden IMF kapılarında dolaşır, yeniden Dünya Bankasından buralara bakanlar gelir, yeniden Türkiye'nin vergi gelirlerinin 100 lirasının 86 lirası faize gider, yeniden ortalık karışır, yeniden bize gün doğar diye birileri heveslendi, bunları kurguladı. Milletin dersi yine bunların anlayacağı şekilde oldu."

Seçim sonuçlarının, Türkiye'nin yanı sıra Filistin, Gazze, Makedonya, Kosova, Bosna Hersek, Doğu Türkistan ve Kırım için önemli olduğunu vurgulayan Zeybekci, "Türkiye'nin gücünü, Türkiye'nin ihracatını, Türkiye'nin enerjisini, Türkiye'nin bankalarını, varlıklarını her ne varsa bütün gücünü biliyoruz. 2016 Allah'ın izniyle yeni bir şahlanma yılı olacak. 3 Kasım 2002'deki seçimden sonra 2003'teki o şahlanma yılları gibi 2016 da şahlanma yılı olacak. Şu anda dünyanın en hızlı büyüyen 7. ülkesiyiz her alanda. 2016 yeniden bir şahlanma yılı olacak" ifadelerini kullandı.

?Zeybekci, daha sonra Serinhisar ilçesine giderek vatandaşlara teşekkür ziyaretinde bulundu.