Ekonomi Bakanı Zeybekci:

Ekonomi Bakanı Zeybekci:
Ekonomi Bakanı Zeybekci:
- " (Muhalefet partileri) Onlar 'yöneteceğiz' diyor. Onlardan asla 'hizmet edeceğiz' kelimesi duyamazsınız. Sadece 'biz yöneteceğiz, idare edeceğiz' derler. Bu toprakları sadece millet yönetecek. Millet idare edecek, devlet hizmetkar olacak"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, muhalefet partilerine yönelik, "Onlar 'yöneteceğiz' diyor. Onlardan asla 'hizmet edeceğiz' kelimesi duyamazsınız. Sadece 'biz yöneteceğiz, idare edeceğiz' derler. Bu toprakları sadece millet yönetecek. Millet idare edecek, devlet hizmetkar olacak" dedi.

Tavas ilçesi Çarşı Meydanında vatandaşlara hitap eden Bakan Zeybekci, 2004 yılından bu yana Denizli'de AK Parti belediye başkanlarının hizmet destanı yazdıklarını söyledi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koalisyon hükümeti kurmak için vatandaşlardan 4 yıl yetki istediğini dile getiren Bakan Zeybekci, şöyle devam etti:

 "(Ne olur bize 4 yıl yetki verin) diyor. Ne yapacaksınız, koalisyon kuracaklarmış. CHP, MHP ve HDP ile koalisyon kuracaklarmış. Başka türlü kuramazlar zaten. Bu millet asla ve asla koalisyon görmeyecek. 'Koalisyon kurarsam ekonomi bakanı Kemal Derviş olacak' diyor. Ben Tavas'taki CHP'li kardeşlerimize soruyorum; Allah aşkına içinizde hiç ekonomi bakanı olacak yok mu? AK Parti ne yaptı, Tavas'ın Uzunpınar beldesinden bir tütüncü çocuğunu aldı götürdü, ekonomi bakanı yaptı. Bu doğrudan CHP'ye saygısızlıktır. Bu millet bir daha IMF'ye muhtaç olmayacak. IMF bir daha bu ülkeye gelmeyecek. Bir daha Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye ekonomi bakanı gelmeyecek."

 Zeybekci, muhalefet partilerini eleştirerek, "Onlar 'yöneteceğiz' diyor. Onlardan asla 'hizmet edeceğiz' kelimesi duyamazsınız. Sadece 'biz yöneteceğiz, idare edeceğiz' derler. Bu toprakları sadece millet yönetecek. Millet idare edecek, devlet hizmetkar olacak" ifadelerini kullandı. 

- "7 Haziran'da hükümet değişikliği olmayacak"

Bakan Zeybekci, 7 Haziran'da hükümet değişikliği olmayacağını savunarak, Türkiye'de AK Parti hizmetlerinin devam edeceğini söyledi.

Seçimlerin Denizli için çok önemli olduğunu belirten Bakan Zeybekci, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu seçimler Denizli için tarihi bir dönüm noktası. 2011 yılında Türkiye'de bir tek belediye başkanına 'Görevini bırak, milletvekilliğine aday ol' denildi. Bu sadece Denizli'ye ve Tavas'a söylendi. O gün size söylediğim gibi, Denizli hak ettiğini aldı, Türkiye'nin parlayan yıldızı oldu. Onların muhalefet etmelerine rağmen Denizli'de yaptıklarımız akıllara zarardır. Bizi bir bıraksalar... Ama maalesef şeytan taşlamaktan tavaf etmeye vakit kalmıyor ki. Ona rağmen Denizli'de çok güzel işler yaptık."