Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
- Bakan Zeybekci: - "Gazi Mustafa Kemal 'muasır medeniyet' diyeli 80-90 yıl oldu ama o günden bugüne bizimkiler hep onu yanlış anladı. 'Atam izindeyiz', izne bir gittiler bir daha gelmediler. Gazi Mustafa Kemal sağ olsaydı bunlara dersini öyle bir verirdi ki. Şimdi onun gösterdiği o muasır medeniyet hedefine dört nala gidiyor Türkiye. Onun için bizim yürüyerek gitmeye tahammülümüz yok, koşarak gideceğiz"

DENİZLİ (AA) -  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Gazi Mustafa Kemal'in muasır medeniyet hedefini işaret ettiğini belirterek "Gazi Mustafa Kemal 'muasır medeniyet' diyeli 80-90 yıl oldu ama o günden bugüne bizimkiler hep onu yanlış anladı. 'Atam izindeyiz', izne bir gittiler bir daha gelmediler" dedi. 

Zeybekci, Sarayköy ilçesinde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak otobüs terminalinin temel atma törenine katıldı.

Garajın 220 günde tamamlanacağını öğrenen Zeybekci, müteahhitten işi daha kısa sürede bitirmesini istedi. 

İşlerinin acele olduğunu kaydeden Zeybekci, şöyle konuştu:

"Bizim yolumuz uzun. Bu millet çok vakit kaybetti, benim insanım çok vakit kaybetti. O muasır medeniyet seviyesine, Gazi Mustafa Kemal 'muasır medeniyet' diyeli 80-90 yıl oldu ama o günden bugüne kadar bizimkiler hep onu yanlış anladı. 'Atam izindeyiz', izne bir gittiler bir daha gelmediler. Gazi Mustafa Kemal sağ olsaydı bunlara dersini öyle bir verirdi ki. Şimdi onun gösterdiği o muasır medeniyet hedefine dört nala gidiyor Türkiye . Onun için bizim yürüyerek gitmeye tahammülümüz yok, koşarak gideceğiz. Çünkü aramızda mesafe var Avrupa ile."

- "Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz"

Bazılarının milleti "anlamaz ve cahil" gördüklerini söyleyen Zeybekci, şöyle devam etti:

"Bu milleti hala kendi bıraktıkları yerde zannediyorlar. Bu milletin karşısına çıktılar, dediler ki 'bu millet bidon kafalıdır'. Bu millet unuttu zannediyorlar. Bu millete 'göbeğini kaşıyan adam' dediler. Onların ağababaları dedi ki 'bu milletin dağda yaşayan çobanıyla benim oyum aynı mı olacak' dediler. Şimdi çıkmışlar pişkin pişkin yalan söylüyorlar, pişkin pişkin palavra atıyorlar. O palavralara bu milletin karnı tok. Çıkmış bir de şimdi diyor ki 'mazotu ben bilmem kaç kuruşa vereceğim'. Senin döneminde bu milletin mazot, petrol alacak, ithal edecek parası yoktu. Bu devlet namerde muhtaçtı. Bu ülkeyi IMF'nin memurları yönetiyordu. Senden önce kasetle ayağını kaydırdığın genel başkanın Enerji Bakanlığı döneminde bu ülke petrol ithal edemiyordu, gaz ithal edemiyordu. Millet bunları unutmadı."

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" düsturuyla çalıştıklarını vurgulayan Zeybekci, Denizli'de belediye başkanlığı döneminde yapılan hizmetlere dikkati çekerek, yeni dönemde Denizli'ye hızlı tren, otoyol, çevre yolu, şehir hastanesi gibi mega projelerle daha büyük hizmetlerin geleceğini kaydetti.

Zeybekci, Denizli Vali Vekili Ekrem Büyükata,  AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş ve  diğer protokol üyeleri ile otobüs terminalinin temelini attı.

Sarayköy Belediye Başkanı Özbaş, Zeybekci ve Zolan'a altın işlemeli tablo ve efe heykelciği hediye etti.

Zeybekci, daha sonra Denizli-İzmir Karayolu Beylerbeyi mevkisinde yapımı devam eden Otomobil Galericileri Sitesi'nde incelemelerde bulundu, esnafın yemekli mevlit programına katıldı. Burada,  Spor Toto 3. Lig play-off maçında Yeni Diyarbakır ile yapacakları karşılaşma için Diyarbakır'a gidecek Denizli Büyükşehir Belediyespor kafilesi ile görüşen Zeybekci, futbolculara başarı diledi.