Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
- Bakan Zeybekci, Denizli'de heyelan riskine karşı yaptırılan TOKİ konutlarının kura çekimine katıldı

DENİZLİ (AA) -  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Babadağ ilçesinde heyelan riskine karşı yaptırılan TOKİ konutlarının kura çekim törenine katıldı. 

Babadağ'a bağlı Gündoğdu Mahallesi'nin muhtemel heyelan riski nedeniyle TOKİ tarafından Merkezefendi İlçesi Karahasanlı Mahallesi'ne yaptırılan 406 konut ve 102 yerinin yer aldığı projenin 51 iş yerinden oluşan etabının hak sahipleri, Nalan Kaynak Lisesi'ndeki kura çekimiyle belirlendi.

Bakan Zeybekci, törende yaptığı konuşmada,  belediye başkanlığı döneminde Gündoğdu Mahallesi'ndeki afet tehlikesi kendisine söylendiği  zaman hemen sorunun çözümü için TOKİ ile görüşmelere başladığını belirtti. 

Vatandaşların bir gün bile tehlike altında olmasını kabul etmelerinin mümkün olamayacağını dile getiren Bakan Zeybekci, haziran ayından önce açıkladıkları 25 bin konut projesi hakkında da bilgi verdi.

Bakan Zeybekci, projede yaklaşık 8 bin 500 dönümlük alanın devir işlemlerinin tamamlandığını, 3 ayrı konut tipi üzerinde çalışmaların yapıldığını belirterek, şunları kaydetti:

"Projenin tanıtımındaki 1+1'i şimdi yapmayacağız. Çünkü vatandaşlarımız en az 2+1 istiyor. Geçtiğimiz aylarda açıkladığımız taksitle vatandaşlarımız ev sahibi olacak. İnşallah 1-2 hafta içerisinde projelerin tamamlandığını ve tabelaların konduğunu, basılı projelerin dağıtıldığını göreceksiniz. En az 25 bin konuttan bahsediyoruz. Denizli'de ev sahibi olmak isteyen bütün vatandaşlarımız ev sahibi olacak. Ev sahibi olamayan vatandaşlarımızın için de ev kiraları bizim istediğimiz yere mutlaka gelecek."

Bakan Zeybekci, konuşmasının ardından çekilen kurada iş yerleri belli olan vatandaşlara anahtarını teslim etti.

Törene, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da katıldı.