Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de:

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de:
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de:
"Bin yıldan beri bizim başımıza çorap örmek isteyenler yine işbaşında ve yeniden çorap örmeye çalışıyorlar"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bin yıldan beri bizim başımıza çorap örmek isteyenler yine iş başında ve yeniden çorap örmeye çalışıyorlar" dedi.

Zeybekci, Merkezefendi Belediyesince halı sahaların açılışı nedeniyle düzenlenen törende yaptığı konuşmada,  Türkiye 'ye çok zor günler yaşatmak isteyenlere verilecek en güzel cevabın birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu ifade etti.

Diyarbakır, Suruç ve Ankara'daki terör saldırılarını planlayanların aynı olduğunu söyleyen Zeybekci, "Bin yıldan beri bizim başımıza çorap örmek isteyenler yine iş başında ve yeniden çorap örmeye çalışıyorlar. Bizim birlik ve beraberliğimize kastediyorlar" dedi.

Saldırıları gerçekleştirenlerin kardeşi kardeşe düşürmeyi hedeflediğini kaydeden Zeybekci, şöyle devam etti:

"Ankara'daki o bombalama ihanetinden hemen sonra bir sendika başkanı çıktı, 'Polis bombaladı' dedi. İhaneti bu kadar ileri götürdü. Benim milletim sebat etti, sabır gösterdi, benim milletim o haine inanmadı, bir olduk, beraber olduk. Bu belayı da defettik. Hainler bir iki kıpraştı. Bunu tezgahlayanlar şöyle sağı solu karıştırmaya kalktı. Orada burada gösteri yapmaya çalıştı. Baktı ki arkasından giden yok. Allah'ın izniyle bir olacağız, beraber olacağız, bunların cevabını birlik beraberliğimizle vereceğiz." 

Konuşmasının ardından Anafartalar Alparslan Spor Kulübü öğrencileri Bakan Zeybekci'ye çiçek takdim etti.

Törende, 12 halı saha ile 5 kar kürüme aracı, protokol üyelerinin kurdele kesimiyle hizmete girdi.

Açılış törenine AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, milletvekili adayları ve çok sayıda davetli katıldı.

Zeybekci, daha sonra Büyükşehir Belediyesince Serinhisar ilçesinde yaptırılan park ve meydan düzenlemesinin açılış törenine katıldı.

Denizli'nin bugün Ege'nin vizyon kenti haline geldiğini anlatan Nihat Zeybekci, hizmetlerle Türkiye'nin güzelliklerini halka sunmaya devam edeceklerini ifade etti. 

Açılışın ardından Zeybekci ve diğer protokol üyeleri, parkı gezerek vatandaşlarla sohbet etti, oyun alanındaki çocuklarla fotoğraf çektirdi.

Törene, Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan, Milletvekili Yüksel, Serinhisar Belediye Başkanı Mehmet Kobaş, AK Parti İl Başkanı Filiz,  protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.