Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
- Bakan Zeybekci: - "Türkiye'nin etrafındaki bütün o enerji ve hammadde kaynaklarının olduğu coğrafyanın haritası yeniden çiziliyor. O harita çizilirken, 'Türkiye kendi problemlerinin, kardeş kavgasının içine gömülsün'. Bütün kavga bu" - "7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekili ile Meclis'e girdiler, ertesi gün silaha sarıldılar"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin etrafındaki enerji ve hammadde kaynaklarının bulunduğu coğrafyanın haritasının yeniden çizildiğini belirterek, "O harita çizilirken, 'Türkiye kendi problemlerinin, kardeş kavgasının içine gömülsün'. Bütün kavga bu" dedi.

Zeybekci, Tavas ilçesinde Kızılcabölükspor tesislerinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, hizmet destanlarının devam ettiğini, ülkenin her tarafında yapılan hizmetlerle kalkınmanın sürdüğünü söyledi.

"Türkiye kalkındıkça, büyüdükçe bırak namerde, merte bile muhtaç olmadıkça biz gururlanıyoruz" diyen Bakan Zeybekci, Dağlıca'daki saldırıda 4 askerin şehit edildiğine dikkati çekti.

Nihat Zeybekci, şöyle konuştu:

"Bu namertler kasten birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize saldırıyorlar. Ankara'daki bombayı atanlar da onlardı. İstedikleri noktaya doğru bombayı atıyorlar ki orası kırılsın, Türkiye fay hatlarından ayrılsın, paramparça olsun, darmadağın olsun, depremlerle yerle bir olsun, sarsılsın istiyorlar. Bu hainlerin kim olduğunu biliyoruz. Bunların nereden geldiğini de biliyoruz. Maraş olaylarını çıkaranlar, Taksim'deki 1 Mayıs olaylarını yapanlar, Sivas katliamını yapanlar da bunlardı. Diyarbakır'da o mitingde trafoya bomba koyanlar da aynıydı, Suruç'takiler de aynıydı.

Bugün, Türkiye'nin etrafındaki bütün o enerji ve hammadde kaynaklarının olduğu coğrafyanın haritası yeniden çiziliyor. Tek istedikleri, yaptıkları şu, o harita çizilirken, 'Türkiye kendi problemlerinin, kardeş kavgasının içine gömülsün'. O harita çizenlere karışmasın, onların ellerine dokunmasın. Bütün kavga bu. Onun için başımıza bunlar geliyor. Ama Türkiye Allah'ın izniyle eski Türkiye değil." 

- "Kandil'i başlarına yıktık"

Denizli'nin birbirinden güzel yatırımlarla her geçen gün gelişmeye devam ettiğini dile getiren Zeybekci, TFF 3. Lig'deki Kızılcabölükspor'a başarı dileyerek, buradan şampiyonlar ve dünya yıldızları çıkmasını temenni ettiğini aktardı.

Spor tesisinde incelemelerde de bulunan Bakan Zeybekci, bir kalecinin korudu kaleye penaltı atışı da yaptı.

Törene,  AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Osman Varol, Belediye Başkanı Turan Veli Akyol ve diğer protokol üyeleri ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.

- Temel atma törenine katıldı

Nihat Zeybekci, daha sonra Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Tavas ilçesine bağlı Karahisar Mahallesi'nde gerçekleştirilecek altyapı projesinin temel atma törenine de katıldı.

Türkiye'nin son 1,5 yılda 4 seçim yapmasına rağmen dünyanın en sağlam ekonomilerinden birisine sahip olduğunu söyleyen Zeybekci, 1 Kasım'da iktidarın değişmeyeceğini, tek başına istikrarlı bir hükümetin kurulacağına inandığını ifade etti.

Terörle mücadelenin devam edeceğini dile getiren Bakan Zeybekci, şunları söyledi:

"Mehmedim onlara o dağları dar ediyor şu an. Polislerimiz de şehirlerimizde onları o çıktıkları lağım deliklerine gömüyor şimdi. Hiç merak etmeyin, bu devlet hiç aciz olmadı. Yalnız onlar aciz zannettiler. 7 Haziran seçimlerinde 80 milletvekili ile Meclis'e girdiler, ertesi gün silaha sarıldılar. Niyetin siyasetse gel o Meclis'te çatır çatır muhalefetini yap, niyetin demokrasi ise, niyetin hukuksa bunu yap. Yaptırmazlar. Emrettiler, 'Türkiye tek başına iktidarı kaybetti. Şu anda hükümet kuramıyor, Irak'tan PYD, Suriye'den DAEŞ, alttan sardık sen de içeriden bastır' dediler. 'Türkiye'de kardeşlik olsun, birlik beraberlik olsun' dendi. Onu zafiyet olarak gördüler. Bir şey yapacaklarını zannettiler ama darmadağın ettik. Kandil'i başlarına yıktık." 

Konuşmaların ardından AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Tavas Kaymakamı Osman Varol, Belediye Başkanı Turan Veli Akyol ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile temel atma töreni gerçekleştirildi.