Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
- Bakan Zeybekci: - "(Terör örgütü operasyonları) Allah'ın izniyle bu operasyon, bu bela bitene kadar devam edecek" - "Nasıl ki doktor hastayı ameliyatta yarım bırakmazsa, Türkiye Cumhuriyeti devleti de bu operasyonu yarım bırakmayacak bunların kökünü kazıyana kadar"

DENİZLİ (AA) -  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, terör örgütüne karşı yürütülen operasyonların devam edeceğini belirterek, "Nasıl ki doktor hastayı ameliyatta yarım bırakmazsa, Türkiye Cumhuriyeti devleti de bu operasyonu yarım bırakmayacak bunların kökünü kazıyana kadar" dedi.

Zeybekci, Denizli'nin Bekilli ilçesinde Belediye Düğün Salonu'nda partililerle bir araya geldi.

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğine işaret eden Zeybekci, İslam coğrafyasında Müslümanların kandırılıp, birbirlerine saldırmalarının sağlandığını söyledi.

"Bismillah" diyerek birbirinin boğazına sarılanların bir an önce bu coğrafyadan gitmesini temenni ettiğini dile getiren Zeybekci, "Onlar birilerinin oyunu, tuzağı ve maşası. Tüm dünyada ve Orta Doğu'da, dünyanın en zengin enerji ve ham madde kaynaklarının olduğu bu coğrafyada haritalar yeniden çiziliyor. Birinci, ikinci dünya savaşlarından sonra da yeniden çizildi. 1950-1955 yıllarında bir daha karma oldu oralar" diye konuştu.

Birilerinin şimdi bütün Orta Doğu, Kafkaslar, Balkanlar ve Afrika'da haritayı yeniden çizmek istediğini belirten Zeybekci, "Ve 'Biz bunları yaparken, bu haritaları çizerken Türkiye kendi iç sorunlarından başını kaldıramasın, başı dertten kurtulmasın' denilerek, Türkiye'nin etrafı ateş çemberiyle sarılıyor. Bir de yetmezmiş gibi, bölücü terör örgütü veya başka her ne varsa ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Geçmişin unutulmamasını isteyen Zeybekci, Türkiye'nin karanlık günlere götürülmek istendiğini bildirdi. Zeybekçi, Türk, Kürt, Arap, Alevi, Sünni el ele ve omuz omuza olduğu sürece, kimsenin ülkeyi karanlığa götüremeyeceğini söyledi. 

Birlik ve beraberliğin önemini vurgulayan Zeybekci, şunları kaydetti:

"Devletin o birlik, beraberlik ve kardeşlik için gösterdiği anlayışı acizlik olarak zannettiler. Dağları, taşları başlarına yıkıyoruz. O şehirlerde saklandıkları kovuklarda fare gibi, onlara polisimiz ve askerimiz hakkettiği cezayı veriyor. Şu ana kadar haddi bildirilenin sayısı 2 bine çıktı. Allah'ın izniyle bu operasyon, bu bela bitene kadar devam edecek. Bakın bilerek 'operasyon' diyorum. Nasıl ki doktor hastayı ameliyatta yarım bırakmazsa, Türkiye Cumhuriyeti devleti de bu operasyonu yarım bırakmayacak bunların kökünü kazıyana kadar. Ama bu operasyonu yaparken vücuda zarar vermeden, Kürt kardeşime zarar vermeden yapacağız."

Zeybekci, 1 Kasım seçiminde herkesin sandık başına giderek oyunu kullanmasını istedi.