Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de

Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
Ekonomi Bakanı Zeybekci Denizli'de
- Bakan Zeybekci: "(Terör operasyonları) Sonuna kadar gidilecek, bir teki bile kalmadan, bunların kökü kurutulana kadar"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, terörle ilgili, "Sonuna kadar gidilecek, bir teki bile kalmadan, bunların kökü kurutulana kadar" dedi.

Nihat Zeybekci, seçmenlere teşekkür ziyaretleri kapsamında, Beyağaç, Kale ve Tavas ilçelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Beyağaç Belediye Düğün Salonu'nda partililerle buluşan Zeybekci, seçim dolayısıyla ev ev dolaşan, koşturan, sandık başında görev alıp milletin namusuna sahip çıkan, sandık başında nöbet tutan, dua eden, gönül veren herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Hizmet destanları yazmaya devam edeceklerini ifade eden Zeybekci, 1 Kasım seçimiyle, Türkiye'nin önünün açıldığını dile getirdi.

Zeybekci, yeniden bir ve beraber olma zamanı olduğunu ifade ederek, "Bizim için hep yaptıkları şey, kardeş kavgası çıksın, bu ülke birbirine girsin. Yıllardan beri kurdukları tuzakların aynısını tekrar etmeye kalktılar. Bu millet, dimdik durdu. Şimdi bir, beraber olma zamanı. Allah'ın izniyle ele ele, kol kola Türk'ü, Kürt'ü, Alevi'si, Sünni'si bir olacağız, beraber olacağız" diye konuştu.

Beyağaç Belediyesinin yeni araçlarının hizmeti alınması dolayısıyla düzenlenen törene katılıp, iş makinesi ve araçların kurdelelerini kesen Zeybekci, daha sonra Kale'ye geçerek, bir halı sahada düzenlenen etkinlikte seslendiği ilçe halkına, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Zeybekci, bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlara değinerek, şunları söyledi:

"Sonuna kadar gidilecek, bir teki bile kalmadan, bunların kökü kurutulana kadar. Bunların niyetlerinin ne olduğunu, hep beraber biliyoruz. Bunlar, kardeş kavgası istiyorlar. Bunlar Maraş'ta 500 vatandaşımızı Alevi-Sünni diye birbirine öldürttü. Sivas'taki oteli yakanlar da bunlardı. Bunlar 5 bin lise ve üniversite öğrencisini 'sağcısın-solcusun' diye birbirlerine kırdırdı. Bunlar Sivas'ta o oteli yaktıktan sonra ertesi gün Başbağlar'da o köyün duvarlarına 'Sivas'ın intikamı alındı' diye yazıp da istediler ki bu ülkede Alevi ile Sünni birbirine girsin. Ankara'daki bombayı patlatanlar da bunlardı. 102 kardeşimiz orada hayatın kaybetti. Allah rahmet eylesin. Hala yaralılarımız var, Allah onlara acil şifalar versin."

Milletin, tüm provokasyonlar ve hainliklere karşı dimdik durduğunu vurgulayan Zeybekci, "Onun için bu milletin önünde saygıyla eğiliyorum, minnet ve şükranla selamlıyorum" ifadesini kullandı.

Zeybekci, Tavas ilçesindeki konuşmasında da "Bu topraklar için bu millet, bin yıldan beri Haçlı seferleri dahil olmak üzere yaklaşık 10 milyon şehit verdi ama asla 'aman' demedi. Bunu asla anlayamazlar. Onun için bu dava, AK Parti meselesi değil. Bu mesele, bir Türkiye meselesi, İslam aleminin meselesi. Bu mesele bir Türk-İslam meselesi" dedi.

Toplantılarda, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz ile milletvekili seçilen Sema Ramazanoğlu, Şahin Tin ve Cahit Özkan da partilileri selamlayıp, vatandaşlara teşekkür etti.