Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti Denizli'de

Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti Denizli'de
Finlandiya Büyükelçisi Vaskunlahti Denizli'de
- Vaskunlahti, Vali Kocatepe'yi ziyaret etti

DENİZLİ (AA) - Finlandiya'nın Ankara Büyükelçisi Nina Vaskunlahti, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe'yi ziyaret etti.

Denizli'ye daha önce turistik amaçlı ailesiyle geldiğini belirten Vaskunlahti, kentin turizmi ve sanayisi ile Türkiye 'de ve dünyada tanınan bir şehir olduğunu söyledi.

Kocatepe ise Denizli'nin ekonomisiyle Ege bölgesinin yıldızı bir il olduğunu vurguladı.

Denizli'nin özellikle sanayide yaptığı başarılı işlerin tüm ülkeye örnek olduğunu kaydeden Kocatepe, şunları ifade etti:

"Tekstil alanında dünyada bir marka olarak bilinir Denizli ama bunun yanında termal turizmi, arkeolojik değerleri ve zengin doğasıyla da öne çıkan bir ilimizdir. Coğrafyasının çeşitliliği nedeniyle de doğa sporları, yamaç paraşütü ve kayak turizmi gibi birçok sportif faaliyet alanlarına sahiptir. Ulaşım açısından ülkemizin önemli turizm merkezlerine çok yakın. İkliminin özelliği itibarıyla birçok tarım ürününün üretiminde Denizli ülkemizde ilk sıralarda yer alıyor. Jeotermal enerji yatırımlarımız var. Termal kaynağa dayalı fizik tedavi ve rehabilitasyon üniteleri var."

Vaskunlahti'nin Denizli İhracatçılar Birliği Başkanı Süleyman Kocasert ve yönetim kurulu üyeleriyle Denizli turizmi ve sanayisi ile ilgili çeşitli kurumlarda temaslarda bulunacağı kaydedildi.