Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Denizli İl Başkanı Tin: "Halkımızı temsil edecek kişilerin belirlenmesinde sivil toplum kuruluşlarının görüşünü alacağız"

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli İl Başkanı Şahin Tin, milletvekili adaylığı için sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin görüşlerini alacaklarını söyledi.

Tin, parti yöneticileriyle il binasında düzenlediği basın toplantısında, milletvekili adaylarının belirlenmesi çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Bu sürece sivil toplum kuruluşlarının görüşünü de eklemek istediklerini dile getiren Tin, "Partimizin Türkiye 'de ilk defa başlattığı çalışma ile halkımızı temsil edecek kişilerin belirlenmesinde sivil toplum kuruluşlarının görüşünü alacağız. Bütün dernek, vakıf ve oda temsilcilerine 'kimleri milletvekil adayı görmek istiyorsunuz' diye soracağız" dedi.

Temayül yoklamasına sivil toplum temsilcilerini davet eden Tin, "Temayül yoklamamız görüşü ne olursa olsun bütün sivil toplum kuruluşlarına açıktır. Buradan davet yapıyoruz. Mevcut aday adaylarının dışında isimler de yazılabilecek. Çıkacak sonuç açıklanmayıp değerlendirmesini genel merkezimiz yapacak" ifadesini kullandı.