Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Seçim çalışmalarını sürdüren AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayları Uçar ile Dalbudak, katıldıkları etkinliklerde vatandaşlara "aile paketi ve konut yardımı" hakkında bilgi verdi

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Bilal Uçar, konut yardımı projesiyle konut sahibi olamayan dar gelirli vatandaşlara ev sahibi olma imkanının sağlandığını söyledi.

Uçar, Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nda görevli Veli Karışan ile Dudu Özmen'in İncilipınar Evlendirme Dairesinde yapılan nikah törenine katıldı. Genç çiftin nikah şahitliğini de yapan Uçar, gelin ve damada, mutluluklar diledi, "aile paketi ve konut yardımı" hakkında bilgiler verdi.

Vatandaşların daha rahat ev alacağını vurgulayan Uçar, "Konut yardımı projesiyle konut sahibi olamayan dar gelirli vatandaşlarımıza ev sahibi olma imkanı sağlanıyor. Bankalarda konut hesabı açtıran vatandaşlarımız üç yıl boyunca sistemde kalmaları durumunda ilk ve tek konut satın alımlarında 15 bin liraya kadar devletten yardım alabilecekler" dedi.

- Dalbudak: "Doğum yardımları başlıyor"

AK Parti Denizli Milletvekili ve milletvekili adayı Nurcan Dalbudak, seçim çalışmaları kapsamında Bozburun Mahallesindeki bir tekstil fabrikasını ziyaret ederek, tekstil işçisi kadınların sorunlarını ve beklentilerini dinledi.

Kadın olarak çalışmanın zorluklarını çok iyi bildiğini ve bir dönem kendisinin de tekstil sektöründe çalıştığını ifade eden Dalbudak, "aile paketi" ile ilgili bilgiler verdi. 

Doğum yardımı kapsamında 15 Mayıs ve sonrasında doğan çocuklar için birinci çocuğa 300 lira, ikinci çocuğa 400 lira, üçüncü çocuk için 600 lira devlet katkısı ödeneceğini kaydeden Dalbudak, "Ayrıca 4857 sayılı kanunda yapılan yeni düzenlemeyle de çocuk sahibi babalara da 5 gün doğum izni hakkı verilecek" dedi.