Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Denizli milletvekilleri Arslan ve Karaca seçim çalışmalarını sürdürdü

DENİZLİ (AA) -  CHP Denizli Milletvekili Kazım Arslan, devletin sosyal yardımlarını Avrupa Birliği (AB) ülkeleri ortalaması düzeyine yükseltileceklerini söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Merkezefendi, Honaz ve Tavas ilçelerinde pazar yerleri ile esnafı ve evleri ziyaret eden Arslan, Türkiye 'de eşitlikçi bir sosyal politikayı kuracak tek partinin CHP olduğunu savundu.

"Önce Türkiye" diyerek yola koyulduklarını ifade eden Arslan, şunları söyledi:

"Bizim önceliğimiz, sosyal yardımı adaletsiz dağıtım yüzünden alamayan mağdurlardır. Hiç kimsenin kuşkusu olmasın, CHP iktidarında hiçbir yuvada, hiçbir vatandaşımın evinde sosyal yardım eksilmeyecek, tam tersine 2 kat fazla dağıtılacak. Hiçbir vatandaşım, sosyal yardıma parti eli değmeden, araya siyasetçiyi sokmadan kavuşacak. Herkesin geliri ve başvurusu titizlikle değerlendirilecek, parti kayırmacılığı tarihe karışacak."

Arslan, "CHP Aile Sigortası Programı"nın, yoksulluğu tüm yönleri ile ele alan ve ortadan kaldırmayı hedefleyen bütüncül bir sosyal politika projesi olduğunu vurgulayarak "CHP Aile Sigortası Programı ile yapılmakta olan sosyal yardımlar iki katına çıkartılarak AB ülkeleri ortalaması  düzeyine yükseltilecektir" diye konuştu.

- "Esnafın yüzü CHP iktidarında gülecek"

CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, seçim çalışmaları kapsamında, Babadağ ilçesinde pazar yerinde vatandaşlarla sohbet etti, esnafı dinledi.

Karaca, pazar esnafının işlerin durgunluğundan şikayet ettiğini belirterek, "Vatandaş bıkmış, geleceğe kaygıyla bakıyor, gününü kurtarmaya çalışıyor. Birileri esnafın halinden memnun olduğunu iddia ediyor, ancak esnaflarımızın yaşadığı sıkıntıyı görmek bile istemiyor. Esnafın yüzü 'Önce Türkiye' diyerek yola çıkan CHP iktidarında gülecek" dedi.

Karaca, Merkezefendi ilçesinde Kaleiçi esnafını ziyaret etti, Demirciler caddesinde zanaatkarlarla sohbet etti.

Tarihi Kaleiçi Çarşısı'nda esnafın işlerinin iyi olmadığını söylediğini vurgulayan Karaca, "Teşvik ve desteklerimizle esnafımızın yüzünü güldüreceğiz. CHP olarak esnafın konsept çarşılar ve sanayi siteleri şeklinde örgütlenmesine destek olacak, ortak malzeme ve hizmet kullanımı ile esnafın giderlerini düşüreceğiz. Esnafın kendi dükkanının sahibi olmasını sağlayacağız. Kredi Kefalet Kooperatiflerini güçlendireceğiz. Tarihi çarşıları özerk yapıya kavuşturacak, özel teşviklerden yararlanmalarını sağlayacağız" diye konuştu.