Güney Ege turizmi, Ortadoğu pazarında tanıtılacak

Güney Ege turizmi, Ortadoğu pazarında tanıtılacak
Güney Ege turizmi, Ortadoğu pazarında tanıtılacak
- GEKA, Dubai'de 25-28 Nisan'da yapılacak "Arabian Travel Market" Fuarında Aydın, Denizli ve Muğla'nın turizm potansiyelini tanıtmak için stant açacak

DENİZLİ (AA) - Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA), Aydın, Denizli ve Muğla'nın turizm potansiyelini Ortadoğu'da tanıtmak amacıyla, Dubai'de yapılacak "Arabian Travel Market" Fuarı'na katılacak.

GEKA'dan yapılan açıklamada, dünya turizmin temsilcileri ile 34 bin sektör temsilcisini bir araya getirmesi planlanan fuarın Dubai'de 25-28 Nisan'da yapılacağı bildirildi.

GEKA'nın stant açacağı fuarda, Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD), Bodrum Yarımadası Tanıtma Vakfı (BOYTAV), Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) ile Pamukkale Belediyesinin bölgelerini tanıtma imkanı bulacağı belirtildi.

Fuarda, zengin, aile, spor, macera, taşıma, sağlık, SPA, alışveriş ve kültür turizmi alt sektörlerinin yer alacağı kaydedilen açıklamada, Güney Ege'nin özellikle sağlık, kültür ve spor turizminin, Arapların ilgisini çekebileceği belirtildi.