Gürcistan'da alıkonulan Türk işadamı

Gürcistan'da alıkonulan Türk işadamı
Gürcistan'da alıkonulan Türk işadamı
- İşadamı Sağlam: - "Şirket olarak 6 Mayıs itibarıyla Gürcistan'la çalışmama kararı aldık. Bundan sonra bana yapılan hareketlerin başka bir Türk vatandaşına yapılmamasını temenni ederim"

DENİZLİ (AA) - Gürcistan'da gözaltına alınıp pasaportuna el konulduktan sonra serbest bırakılan ve Denizli'ye dönen Mehmet Sağlam, "Şirket olarak 6 Mayıs itibarıyla Gürcistan'la çalışmama kararı aldık. Bundan sonra bana yapılan hareketlerin başka bir Türk vatandaşına yapılmamasını temenni ederim" dedi.

Sağlam, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 1-3 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Gürcistan'daki bir turizm fuarına katılmak üzere 30 Nisan'da bu ülkeye gittiklerini, Sarp Sınır Kapısı'ndan girişleri sırasında yanında ilaç olup olmadığının sorulduğunu söyledi.

Yanındaki ağrı kesici ilaç nedeniyle hakkında tutanak tutulduğunu kaydeden Sağlam, şöyle konuştu:

"Orada bizi gözaltına aldılar. Saat 19.30'dan ertesi gün 04.30-05.00'e kadar gözaltında bulundurdular. Gürcistan'a ilacın reçetesini getiren eşim vasıtasıyla ulaştığımız elçilik görevlileri sağ olsunlar bizi hiç yalnız bırakmadılar. Sürekli ilgilendiler. 6 gün boyunca özgürlüğümüz alınmış bir şekilde Gürcistan'da mahsur kaldık. Eşim, Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci'ye ulaşarak yardımlarını istedikten sonra bakanımızın ve TÜRSAB Başkanımızın da devrede girmesiyle 6 günlük esaretimiz son buldu. Bize bu süreçte yardımcı olan başta bakanımız Zeybekci olmak üzere herkese teşekkür ederim ."

Gürcistan'ın Batum şehrindeki bir turizm fuarına katılmak için bu ülkeye giden turizm şirketi sahibi Mehmet Sağlam, sınır kapısındaki polis kontrol noktasında çantasında bulundurduğu bazı ağrı kesici ilaçların uyuşturucu hap olabileceği şüphesiyle gözaltına alınmış, pasaportuna el konulup serbest bırakılan Sağlam, burada mahsur kalmıştı.  Sağlam, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin girişimleri sonucu 6 Mayıs'ta serbest bırakılmıştı.