Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Zolan ile Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, DTO Başkanı Öze, bölücü terör örgütünün Dağlıca'da düzenlediği hain saldırı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bölücü terör örgütünün Hakkari Dağlıca'da düzenlediği hain saldırı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı.

Zolan yaptığı açıklamada, yol kenarına döşenen mayının patlatılmasının ardından şehit ve yaralanan Mehmetçiklerin olduğunu derin bir üzüntüyle takip ettiklerini, hain saldırıda şehit düşen kahraman Mehmetçiklere Allah'tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar dilediklerini bildirdi.

Günün birlik ve beraberlik günü olduğunu vurgulayan Zolan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kalleş terör örgütünün amacına ulaşamaması için ülkenin bu hain saldırılara karşı tek yürek ve omuz omuza durması gerekiyor. Vatanımızı bölmeye ve şanlı bayrağımızı indirmeye çalışan hainlere karşı kahraman Mehmetçiğimiz ve emniyet güçlerimiz canları pahasına mücadele vermektedir. Bizlere düşen görev ise bu vatan için canını veren asker ve polisimizin emanetlerine sahip çıkıp teröre karşı tek yumruk, dimdik ayakta durmaktır. Kalleş terör örgütünün sonu gelinceye kadar mücadele edilerek, tüm şehitlerin hesabı sorulacaktır. Vatanımızın bütünlüğünü bozmaya çalışan terör örgütünü lanetliyor ve bu hain saldırıda şehit düşen Mehmetçiklerimize Allah'tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyorum."

- Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, bölücü terör örgütünün Hakkari Dağlıca'da düzenlediği hain terör saldırısının Türkiye 'nin birlik ve bütünlüğüne yapılan bir saldırı olduğunu belirtti.

Yayımladığı mesajda, şehitlere Allah'tan rahmet, yararı askerlere acil şifa dileyen Gürlesin, şu görüşlere yer verdi:

"Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırı bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğmuştur. Yüce Türk Milleti'nin başı sağ olsun. Vatanımızın ve birliğimizin sonsuza dek sürdürülmesi için bizler de üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Kahraman askerimize hain pusular kurarak ülkemizi bölmeye çalışan ve kaos ortamına sürüklemek isteyen hainler, asla amacına ulaşamayacaktır. Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir."

- Subaşıoğlu'ndan teröre lanet

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu da yayınladığı mesajda, bölücü terör örgütünün hain saldırısında şehit olan güvenlik güçlerine rahmet, ailelerine başsağlığı diledi.

Saldırıyı şiddetle kınayan Subaşıoğlu, milletin birlik ve beraberliğine, kardeşliğine ve geleceğine kast eden bu tür saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşamayacağını belirterek, "Ülkemizin huzur, güvenlik ve istikrarını bozmayı amaçlayan bu saldırılar karşısında, aziz milletimizin birlik ve beraberlik içinde kararlı bir duruş sergileyeceğine inanıyorum. Dağlıca'daki menfur saldırıyı bir kez daha lanetliyor, aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize başsağlığı diliyor, yaralılarımıza acil şifalar temenni ediyorum" görüşlerini aktardı.

- DTO Başkanı Özer'den şehitler için taziye mesajı

Denizli Ticaret Odası (DTO) Yönetim Kurulu Başkanı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi Necdet Özer, taziye mesajında artan terör olaylarını şiddetle kınadıklarını bildirerek, "Birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize yönelik yapılan bu menfur terör olayları, hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Çünkü milletimizin bu birlik beraberlik ruhu, köklü bir geçmişe sahiptir.  İş dünyası olarak, gereken bütün önlemlerin vakit geçirilmeden alınmasını ve bu yöndeki girişimlerin bir an önce başlatılmasını beklemekteyiz" ifadelerine yer verdi.