Hastanede yanlış tedavi uygulandığı iddiası

Hastanede yanlış tedavi uygulandığı iddiası
Hastanede yanlış tedavi uygulandığı iddiası
- Denizli'nin Çivril ilçesinde burun ameliyatı olan, on ay önce evlendiği eşinin yanlış tedavi sonucu beyin felci geçirerek yatağa bağımlı hale geldiğini iddia eden kadın, doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu

DENİZLİ (AA) - Denizli'de yaşayan Fatma Doğan, ilçedeki bir hastanede burun ameliyatı olan eşinin beyin felci geçirerek yatağa bağımlı halde yaşam mücadelesi verdiği gerekçesiyle ameliyatı gerçekleştiren doktorlar hakkında suç duyurusunda bulundu.
Çivril Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan Fatma Doğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, on ay önce evlendiği eşi İbrahim Doğan'ın nefes alamama şikayetiyle söz konusu hastaneye başvurduğunu, tetkiklerin sonunda burnundaki kıkırdağın ameliyatla alındığını belirtti.
Doğan, eşi ameliyattayken kapı önünde beklediğini, yaklaşık bir saat sonra birçok doktorun telaşla ameliyathaneye girdiğini, hasta bakıcılardan eşinin ameliyat sırasında fenalaştığını, beynine oksijen gitmediğini, bu nedenle Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilmesine karar verildiğini söyledi.
- "Eşim üç aydır yoğun bakımda"
Eşinin ameliyata sağlam girdiğini ancak sağlam çıkmadığını söyleyen Doğan, şu iddialarda bulundu:"Eşim 13 Ocak tarihinde bu hastaneye, burnundaki kıkırdak nedeniyle nefes alamama şikayetiyle gitti. Doktorlar ameliyatla alınması gerekiyor demiş. Ameliyata sağlam girdi fakat sağlam çıkamadı. 3 aydır yoğun bakımda, midesinden beslenmek zorunda kaldı. Makine yardımıyla nefes alabiliyor. Bilinci bazen açık bazen kapalı oluyor. Bizi tanıyor mu hala merak ediyorum. Gülümsüyor, elimizi sıkıyor. Ameliyat sırasında kalbinin durduğunu söylemediler bana. Beyni ameliyat sırasında oksijensiz kalmış. Daha sonra bizi Pamukkale Üniversitesine sevk ettiler."
- "Beyin felci geçirdi"
Doğan, eşinin daha sonra kısmi beyin felci geçirdiğini ve yatağa bağımlı halde tedavi gördüğünü ifade ederek, "Doktorlar bize hastanın yaşı genç olduğu için uzun sürede iyileşme şansının olduğunu söylediler. Kesinlikle ihmal edildiğini düşünüyoruz. Çivril'de sorumsuz bir durumla karşılaştık. Doktorlar hakkında yasal bir süreç başlattık. Savcılığa şikayet dilekçesi verdim. Eşim için elimden geleni yapacağım. Size anlatamam kalbimin acısını. Ona bakmanın acısını anlatamam. Bizim hayallerimiz vardı. Bizi ne hale getirdiler." diye konuştu.
- Öztürk: "Herhangi bir ihmal söz konusu değildir"
Konuya ilişkin Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Berna Öztürk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ameliyatın gayet başarılı geçtiğini, hastanın karşılaştığı durumun ameliyat sırasında olmadığını ileri sürdü. Öztürk, "Hastamızın vücudu ameliyat sonrasını kaldıramamış. Doktorlarımız gerekeni yapmışlardır. Herhangi bir ihmal söz konusu değildir. Konuyu bizzat kendim takip ediyorum" ifadelerini kullandı.