Hayırsever işadamından eğitime destek

Hayırsever işadamından eğitime destek
Hayırsever işadamından eğitime destek
DENİZLİ (AA) - Denizli'de hayırsever iş adamı, doğup büyüdüğü ilçesinde isminin verileceği ortaokul yaptırmak üzere bağışta bulundu.İş adamı Celal...

DENİZLİ (AA) - Denizli'de hayırsever adamı, doğup büyüdüğü ilçesinde isminin verileceği ortaokul yaptırmak üzere bağışta bulundu.

İş adamı Celal Memişoğlu'nun, doğup büyüdüğü memleketi Babadağ'a ismini taşıyacak ortaokula yapacağı bağış dolayısıyla protokol imzalandı.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Denizlili hayırseverlerin  Türkiye 'ye örnek projelere imza attıklarını belirtti.

Hayırseverlerin özellikle eğitime verdikleri destek ile diğer kentlere örnek olduklarını ifade eden Kocatepe, "Denizli'de eğitim seviyesi oldukça yüksek ve eğitimdeki bu çıta her yıl daha da yükseliyor. Eğitimdeki bu başarıda hayırseverlerimizin de şüphesiz çok büyük katkısı var. Tüm hayırseverlerimize eğitime verdikleri bu desteklerden dolayı şükranlarımı sunuyorum" dedi.

Konuşmaların ardından Babadağ Celal Memişoğlu Ortaokulu'nun protokolü Vali Kocatepe ve hayırsever iş adamı Celal Memişoğlu tarafından imzalandı.

Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Celal Memişoğlu'nun oğlu Hüseyin Memişoğlu da katıldı.

Hayırsever ve devlet işbirliği ile yaptırılacak olan Babadağ Celal Memişoğlu Ortaokulu, 1 milyon 200 bin liraya mal olacak. 600 bin lirasını hayırseverin karşılayacağı 10 derslikli ortaokulun 2016 yılında eğitim öğretime açılması planlanıyor.

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Protokol

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  Bağış

  ,

  ortaokul