Hayırsever mimar, rezidans dairesini bağışladı

Hayırsever mimar, rezidans dairesini bağışladı
Hayırsever mimar, rezidans dairesini bağışladı
- Denizli'de bir mimar, yaptırdığı rezidans daireyi Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılmak üzere İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağışladı

DENİZLİ (AA) - Denizli'de hayırsever mimar, yaptığı rezidans daireyi Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılmak üzere İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağışladı.

Mimarlık yapan 35 yaşındaki Merter Söylemez, Şemikler Mahallesi'nde bir site içinde bulunan 245 metrekarelik rezidans daireyi, sağlık sektöründen emekli olan babası Ali Söylemez adına Aile Sağlığı Merkezi olarak kullanılmak üzere İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'ne bağışladı.

Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Valilik Toplantı Salonu'nda düzenlenen protokol imza töreninde yaptığı konuşmada, Denizli halkı adına Söylemez ailesine teşekkür ederek şunları söyledi:

"Kendileri de zaten sağlık hizmetinden gelen bir aile. Hem Hülya Söylemez Hanımefendi hem de Ali Söylemez Beyefendi, Denizlimizin sağlık alanında uzun yıllar, 38 yıl Beyefendi 30 yılı aşkın da Hanımefendi, hizmet vererek emekliye ayrılmışlar. Ve böyle güzel bir evlat yetiştirmişler. Merter kardeşimiz de mimar olarak Denizlimize hizmet vermekte ve gönüllü olarak da böyle bir bağışta bulunmak suretiyle yine Denizlimize hizmet vermeye devam etmektedir. Kendilerine sağlıklı, huzurlu uzun ömürler diliyorum. Denizlimize yaptıkları bu katkıdan dolayı da şükranlarımı arz ediyorum." 

İşadamı Merter Söylemez de, vatanına ve milletine faydalı olmaya çalıştıklarını belirterek, "İnşallah ömrümüz yeterse bundan sonra da büyük bir hastane hayrımız nasip olacaktır. Ama öncelikle annem Hülya Söylemez adına yaptıracağımız öğrenci yurdunun müjdesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Bu tür hayırlarda yarışmak istiyoruz. Bizim bu bağışımızın yeni neslin hayır ve hasenatta yarışmasına vesile olmasını ve atalarımıza saygı konusunda biraz duyarlı olmasına vesile olacağını umut ediyorum" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Ali Söylemez Aile Sağlığı Merkezi'nin protokolü Vali Şükrü Kocatepe ve Söylemez ailesi tarafından imzalandı. Tek kattan oluşan, 5 aile hekiminin görev yapacağı Ali Söylemez Aile Sağlığı Merkezi'nde ayrıca, tıbbi müdahale, bebek ve çocuk , aşı, engelli hasta muayene odalarının yanı sıra, laboratuvar ve emzirme odasının da yer alacağı kaydedildi.