Hükumet kurmak için koalisiyon arayışları

Hükumet kurmak için koalisiyon arayışları
Hükumet kurmak için koalisiyon arayışları
- AK Parti Denizli İl Başkanı Tin: "Biz yapıcı davranmaya devam edeceğiz"

DENİZLİ (AA) - AK Parti  Denizli İl Başkanı Şahin Tin, yeni dönemde yapıcı davranmaya devam edeceklerini belirtti. 

Tin, TBMM'de 25. dönemin başlaması nedeniyle yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin 13 yılda elde ettiği kazanımların devam etmesi ve ülkenin hükumetsiz kalmaması adına partilerinin ellerinden gelen her şeyi yapacağını dile getirdi. 

Türkiye Cumhuriyeti 63. Hükumetinin en kısa zamanda kurulacağına olan inandığını ifade eden Tin, şunları kaydetti: 

" AK Parti olarak, Türkiye'nin hükumetsiz kalmaması için üzerimize düşen görev neyse sonuna kadar yapmaya kararlıyız. Ülkenin geriye gitmesi demek 13 yıllık emeklerin bir kalemde silinmesi demektir. Bunu da en son isteyecek parti, AK Parti'dir. AK Parti hükumetleri, 2003'ten bu yana ülkenin kalkınması ve dünya devleri arasında yerini almasını sağlamak amacıyla önemli düzenlemeler yaptı. Ülkemizi ciddi manada çağ atlatan ve dünya devlerinin konuştuğu bir ülke konumuna getiren partimiz, bu süreçte yine sorumluluğunun bilinci içinde hareket edecek ve hükümet kurmada etkin bir rol oynayacaktır. 

TBMM'nin açılmasının ardından artık resmen hükumet kurma süreci başlıyor. Bu süreç, ülkemize hayırlar getirsin. Ülkemizi zora sokan, önüne engel koyan taraf hiçbir şekilde biz olmayacağız. Biz yapıcı davranmaya devam edeceğiz."