Iğdır'daki terör saldırısı

Iğdır'daki terör saldırısı
Iğdır'daki terör saldırısı
- Şehit polis memuru Eser'in Denizli'deki ailesine acı haberi, Denizli Emniyet Müdürü Namal verdi - Şehidin 10 Ekim'de düğün yapmayı planladığı öğrenildi

DENİZLİ (AA) - Iğdır Dilucu Sınır Kapısı'ndaki memurların görev yerlerine gidişine refakat eden ekibe yönelik bombalı saldırıda  şehit olan polis memuru Hasan Eser'in, Merkezefendi ilçesindeki baba evinde yas var.

Şehit Eser'in (24) Merkezefendi Mahallesi'nde yaşayan babası Serdar ve annesi Sevgi Eser'e acı haberi, Emniyet Müdürü Hüseyin Namal verdi. Aileye başsağlığı dileyen polisler, daha sonra eve Türk bayrağı astı. 

Haberi aldıktan sonra fenalık geçiren şehidin yakınlarına ise sağlık ekipleri müdahale etti. Eser ailesinin yakınları ve komşuları da daha sonra taziye için eve geldi.

Diyarbakır Gaffar Okkan Polis Meslek Okulu'ndan mezun olan Eser'in, Bilecik'te görev yaptıktan sonra Iğdır'a atandığı öğrenildi. Yakınları, Trabzon 'da öğretmenlik yapan Gül Eser ile kısa süre önce nikah kıydıran şehidin, 10 Ekim'deki düğün töreni için hazırlık yaptığını kaydetti.