İkram çeşmelerinden çorba ve meşrubat akacak

İkram çeşmelerinden çorba ve meşrubat akacak
İkram çeşmelerinden çorba ve meşrubat akacak
- Pamukkale Belediyesince, şehrin belirli noktalarına yerleştirecek "ikram çeşmelerinden" vatandaşlara, yazın meşrubat, kışın ise sıcak çorba ikram edilecek

DENİZLİ (AA) - Pamukkale Belediyesince hazırlanan sosyal sorumluluk projesi kapsamında, şehrin belirli noktalarına yerleştirecek ikram çeşmelerinden vatandaşlara yazın meşrubat, kışın ise çorba ikramında bulunacak.

Tarihi çeşmelerden esinlenerek tasarlanan çeşmeler, törenle belediyeye teslim edildi. Çeşmeleri teslim alan Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gülersin, ilk çorbayı personele ikram etti.

Gürlesin, "Hayır ve ikram, kültürümüzün önemli bir parçası. İkram çeşmelerimizle kültürümüzü daha geniş kitlelere taşıyacağız. Çeşmelerden kışın sabahın erken saatlerinden itibaren çorba, yazın ise meşrubat akacak" dedi.

İkisi mobil, üçü sabit sabit çeşmelerde, en az az bin bardaklık içecek olacağını söyleyen Gürlesin, "İlçemizin farklı noktalarına bu çeşmelerimiz yerleştirilecek. Bir tanesi ise üniversite öğrencilerimizin ve üniversite hastanemize gelen vatandaşların yararlanması amacıyla o bölgeye konulacak. İlk olarak 51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Denizli etabında halkımızın hizmetine sunacağız" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Belediye

  ,

  sosyal