Keloğlan Mağarası ziyaretçilerini bekliyor

Keloğlan Mağarası ziyaretçilerini bekliyor
Keloğlan Mağarası ziyaretçilerini bekliyor
- Denizli'deki Keloğlan Mağarası, sarkıt, dikit, sütun, damla taşlar ve doğal güzelliğiyle görsel şölen sunuyor - Acıpayam Belediye Başkanı Şevkan: "Mayıs ayından itibaren Pamukkale'ye ziyarete gelen yabancı turistler, Keloğlan Mağarası'nı da ziyaret edecek"

DENİZLİ (AA) - Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı Dodurgalar beldesi yakınlarındaki Keloğlan Mağarası, gelecek aydan itibaren Pamukkale'yi gelecek turistler tarafından da ziyaret edilebilecek.

Acıpayam  Belediye Başkanı Hulusi Şevkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mağaranın 2003 yılında  çevre ve iç bölümlerinin düzenlemesinin ardından ziyarete açıldığını söyledi.

"Keloğlan Mağarası, sarkıt, dikit ve sütunlarla harika bir doğal yapıdır" diyen Şevkan, bölgeye yerli ve yabancı turistleri çekmek için yoğun çaba içerisinde olduklarını bildirdi.

Denizli'nin " turizm cenneti" olduğunu ve her yıl 2 milyon civarında turisti ağırladığını anlatan Şevkan "Pamukkale'ye turist getiren acentelerle yaptığımız görüşmede olumlu sonuçlar aldık. Mayıs ayından itibaren Pamukkale'ye ziyarete gelen yabancı turistler, Keloğlan Mağarası'nı da ziyaret edecek. Bu hem mağaranın tanıtımına hem de kentin turizm gelirlerinin artmasına katkı sağlayacak" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Turizm

  ,

  Belediye

  ,

  turist