Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri

Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri
Kılıçdaroğlu'nun Bakan Ramazanoğlu'na yönelik sözleri
- AK Parti Denizli İl Başkanı Filiz: - "Sokak ağzıyla söylenen bu sözlerin, ahlaken, hukuken savunulabilir bir tarafı yoktur" - "Kullandığı yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı ifadelerin karşılığında bu zat hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağız"

DENİZLİ (AA) - AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözlerine ilişkin, "Sokak ağzıyla söylenen bu sözlerin, ahlaken, hukuken savunulabilir bir tarafı yoktur" değerlendirmesinde bulundu.

Filiz, yaptığı yazılı açıklamada, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik çirkin hakaretlerde bulunan Kılıçdaroğlu'nun, siyaseti, hakaret dili sandığını belirtti.

Kılıçdaroğlu'nun kullandığı üslubun, edepsizlik ve hayasızlık üzere kurulu olduğunu vurgulayan Filiz, şunları kaydetti:

"Anamuhalefet partisi olarak görev yapan partinin başındaki zat, halkın oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı 'diktatörlükle' suçladı, yetmedi, namus ve şerefine dil uzattı. O da kesmedi partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Sema Ramazanoğlu'na yönelik çirkin hakaretlerde bulundu. Bu konuşma, Kılıçdaroğlu'nun kendi kişiliğini, sığlığını, düzeysizliğini gösteriyor. Bu bağlamda siyasi etik ve devlet adabından yoksun olan Kemal Kılıçdaroğlu haddini aşmaya devam etmektedir. Nezaketten de siyasi adaptan da yoksun olduğunu her konuşmasıyla ortaya koyuyor. Kılıçdaroğlu, siyasetin kötü bir temsilcisidir. Ona anladığı dilde cevap vermeye bile utanıyoruz."

Filiz, Ramazanoğlu'na bakan olmasını kenara koyarak, bir kadın ve anne olarak sarf ettiği cümlelerin bu zatın nasıl bir ruh hali taşıdığının göstergesi olduğunu bildirdi.

Kılıçdaroğlu'nun gerçek yüzünü gösterdiğini belirten Filiz, şu ifadelere yer verdi:

"Grup toplantısında utanmadan bu konuşmayı yaparken kendini büyük bir heyecanla alkış tutan CHP'li kadınlar, bu sözler size de sarf edilmiştir. Bu cümleler tüm kadınları, toplumu ayağa kaldırmalıdır. Topluma, kadınlara tüm saygısını kaybetmiş bir halin dışa vurumudur bu. Hele ki bunun son derece iyi niyetli bir gayretle meselelerin üzerine gitme cesareti gösteren bir bakanla ilgili yapıyor olunması son derece üzücü. Her açıklamasıyla siyaseti seviyesizleştiren Kılıçdaroğlu, ivedilikle özür dilemelidir. Sokak ağzıyla söylenen bu sözlerin, ahlaken, hukuken savunulabilir bir tarafı yoktur. Cezai yaptırımının olması gereklidir. Yarın bu zata kullandığı yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı bu ifadelerin karşılığında suç duyurusunda bulunacağız."