Kitaptan yılbaşı ağacı yaptı

Kitaptan yılbaşı ağacı yaptı
Kitaptan yılbaşı ağacı yaptı
- Denizli'de emekli olduktan sonra otel işleten edebiyat öğretmeni, kitap sevgisini ortaya koymak ve ağaçların kesilmesine tepki göstermek amacıyla 950 kitaptan oluşan yılbaşı ağacı yaptı - Bozbıyık: - "Yılbaşında kesilen çam ağaçlarına tepki göstermek amacıyla böyle bir farkındalık yaratmak istedim"

DENİZLİ (AA) - Pamukkale ilçesinde emekli edebiyat öğretmeni ve iş adamı Esat Bozbıyık, yılbaşı kutlamalarında süslemek için çam ağaçlarının kesilmesine tepki göstermek amacıyla sahibi olduğu otelde kitaplardan yılbaşı ağacı yaptı. 

Bozbıyık, Acıpayam Bulvarı'ndaki butik otelinin lobisine 950 kitabı üst üste koyarak ters üçgen halinde oluşturulan "kitaptan yılbaşı ağacını" misafirlerinin beğenisine sundu.

Görenlerin ilginç bulduğu ağaç ile ilgili  AA muhabirine açıklama yapan Bozbıyık, farklılığı yaşam ilkesi olarak seçtiğini belirterek, kitap sevgisine dikkati çekmek ve ağaçların kesilmesine karşı çıkmak için kitaptan ağaç yaptığını söyledi.

Yaklaşan yılbaşı nedeniyle birçok otel ve alışveriş merkezlerinin önünü kesilmiş çam ağaçlarının süslendiğine işaret eden Bozbıyık, kitaptan ağacı yerli ve yabancı meslektaşlarının ilginç ve çok farklı bulduğunu anlatarak şunları söyledi:

"Herkesin canlı çam ağacı keserek yılbaşı ağacı yaptığını biliyorum. Ben de edebiyat tutkunu olduğum için otelimizde bulunan 950 farklı kitaptan yararlanarak yaklaşık 3 metre yüksekliğinde yılbaşı ağacı yaptık. Her yılbaşında kitap ağacımızı oluşturuyoruz. Yılbaşında kesilen çam ağaçlarına tepki göstermek amacıyla böyle bir farkındalık yaratmak istedim."

Bozbıyık, otele gelen müşterilerinin kitaptan ağaca ilgisinin çok olduğunu, bu konseptin bir ay boyunca sergileneceğini sözlerine ekledi.