Köpek dövüşü videosu paylaştı, ceza aldı

Köpek dövüşü videosu paylaştı, ceza aldı
Köpek dövüşü videosu paylaştı, ceza aldı
- Denizli'de, bir sosyal paylaşım sitesinde köpek dövüşü videosu yayınından yola çıkılarak köpek dövüşü yaptırdığı iddiasıyla 10 kişi hakkında toplam 15 bin 357 lira idari para cezası kesildi

DENİZLİ (AA) - Çivril ilçesinde köpek dövüşü yaptırdıkları  sosyal paylaşım sitesinde yayınlanan videodan tespit edilen 10 kişiye, toplam 15 bin 357 lira para cezası kesildi.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) ve Sokak Hayvanlarını Koruma Rehabilitasyon ve Eğitim Derneği (SOHAYKO), sosyal medyada yayınlanan köpek dövüşü videosuyla ilgili, Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne ihbarda bulundu.

İhbar üzerine başlatılan inceleme sonucu, videoyu paylaşan C.A'nın da aralarında bulunduğu 10 kişinin, köpek dövüşü yaptırdığı tespit edildi.

Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü, "5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu" gereğince 10 kişiye toplam 15 bin 357 lira idari para cezası kesti.

Dövüştürülen 4 köpek ise Denizli Büyükşehir Belediyesinin hayvan barınağına teslim edilip koruma altına alındı. Videoda yer alan ancak bulunamayan diğer köpeklerin ise koruma altına alınması için çalışıldığı bildirildi.