Kurban Bayramı'na doğru

Kurban Bayramı'na doğru
Kurban Bayramı'na doğru
- Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı

DENİZLİ (AA) - Denizli Valisi Şükrü Kocatepe ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kocatepe, mesajında, bayramların her türlü toplumsal ve kutsal değerin yeniden yeşertilmesi ve hayata geçirilmesi açısından büyük önem taşıyan müstesna günler olduğunu belirtti.

Kurban Bayramı'na bir kez daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını yaşadıklarını bildiren Kocatepe, şunları kaydetti:

"Bölünmez bütünlüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi sürekli kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak sevgi ve hoşgörü ile mümkündür. Sağlıklı ve müreffeh gelecekler şimdi göstereceğimiz sabır ve gayretlerin sonucu olacaktır. Unutulmamalıdır ki bizler çok önemli bir coğrafyada yaşayan ve geçmişinden gururla bahsedilen köklü bir medeniyet anlayışına sahip bir milletiz. Geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegane temennimizdir."

Kocatepe, bayram vesilesiyle yolculuk yapacak vatandaşların bayramlarının acıya dönüşmemesi için trafik kurallarına uymalarını, kurbanlıkların eziyet edilmeden, çevre temizliği için de gerekli tedbirler alınarak kesiminin yapılmasını istedi.

- Zolan'ın mesajı

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan da yayınladığı mesajda, bayramların manevi değerlerin en anlamlı şekilde yaşatıldığı günler olduğuna dikkati çekti.

Mesajında Zolan, "Bayramlar birlik ve beraberliğimizin perçinlendiği, yardımlaşma ve dayanışma ruhumuzun kuvvetlendiği müstesna günlerdir. Milletimizin yüzyıllardır yaşattığı örf ve adetlerimizin en güzel şekilde uygulandığı bu kıymetli günler, aynı zamanda barış ve huzur kaynağıdır. Kurban Bayramı'nın getirdiği manevi iklim vesilesiyle akraba ve komşu ziyaretleriyle sevdiklerimizle buluşacak, dargınlıklarımızı unutacak ve çocuklarımıza dini bayramımızın barındırdığı hoşgörü, sevgi ve dayanışma ruhunu aktaracağız. Kurban Bayramı'nın tüm İslam alemine ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.