Lösemi hastası Cengizhan'ın operasyonu için yardım talebi

Lösemi hastası Cengizhan'ın operasyonu için yardım talebi
Lösemi hastası Cengizhan'ın operasyonu için yardım talebi
- Antalya'da ilik nakli yapılacak lösemi hastası çocuğun ailesi, tedavi sürecinde ikamet etmek üzere hayırseverlerden "ev yardımı" bekliyor

DENİZLİ (AA) - Antalya'da ilik nakli yapılacak Denizlili lösemi hastası çocuğun ailesi, tedavi sürecindeki ihtiyaçları için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Pamukkale ilçesi Dokuzkavaklar Mahallesi'nde ikamet eden Pakize (40) ve Emin (42) Çakırgöz çifti, 2 yıl önce oğulları Cengizhan Çakırgöz'ün rahatsızlanması üzerine Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Oğullarının kan kanseri olduğunu öğrenerek yıkılan aile, ikinci çocuklarının ilik uyumunun olmaması nedeniyle ilik bankasına başvurdu. Yaklaşık 2 ay önce Almanya'dan gelen haberle sevinen aile, bulunan uyumlu iliğin nakliyle oğullarının sağlığına kavuşması için dua ediyor.

AA muhabirine açıklama yapan anne Pakize Çakırgöz, eşinin inşaat işçisi olduğunu ancak tedavi süreci ve ikinci çocuklarının bakımını üstlenmesi nedeniyle çalışamadığını belirterek, "Yarın operasyon için Antalya'ya gidiyoruz. İlk başlarda hastanede kalacağız, nakilden sonra çocuğumun durumu iyi olursa ev iznine çıkaracaklar. Ancak benim Antalya'da kimsem yok. Kalacak evim olmadığı için ne yapacağımı düşünüyorum. İlk kez gideceğim bu kentteki hayırseverlerden yardım istiyorum. Hayırseverlerin de desteğiyle evladımın bir an önce sağlığına kavuşmasını için dua ediyorum. Allah kimseyi evlatla sınamasın, gerçekten çok zor." 

Baba Emin Çakırgöz de eşinin büyük oğluyla birlikte Antalya'ya gideceğini, kendisinin ise Manisa'da küçük oğullarıyla kalmak durumunda kaldığını belirterek, bunu mali olarak kaldırma olanaklarının bulunmadığını, bu duruma çare aradıklarını söyleyerek, "Hayırsever vatandaşların yardımcı olmalarını bekliyoruz" dedi.