Maçın ardından

Maçın ardından
Maçın ardından
- Denizlispor Teknik Direktörü Çınar: "Denizlispor'un ligde süratle yükseleceğini ve ligdeki layık olduğu konuma geleceğine inanıyorum" - Samsunspor Teknik Direktörü Özat: "Kazanılmış bir puan önemlidir"

DENİZLİ (AA) - PTT 1. Lig'de sahasında Samsunspor ile golsüz berabere kalan Denizlispor'un teknik direktörü Behzat Çınar, futbolcuların göstermiş olduğu performanstan memnun olduğunu belirtti 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Çınar, Adana Demirspor ve Karşıyaka karşılaşmalarında oynadıkları iyi futbolu devam ettirdikleri için mutlu olduğunu kaydederek, galibiyeti kaçırdıkları için ise üzgün olduklarını söyledi. 

Ligde şampiyonluk mücadelesi veren Samsunspor'dan çok daha etkili futbol oynadıklarını dile getiren Çınar, Denizlispor'un hak ettiği yerde olmadığını aktardı. 

Çınar, "Bugün futbolcularımızın emeklerinin karşılığı maçtan 3 puan olmalıydı ancak son vuruşlarımızda etkili olmadık. Bunu da çalışmalarımızda düzelteceğiz ve kayık olduğumuz yerlere süratle tırmanacağız. Ben bundan kesinlikle eminim. Denizlispor'u seyretmeyen, ligin puan cetveline bakan kişiler Denizlispor'u kötü bir takım olarak nitelendirebilir. Biz iyi futbol oynuyoruz. Ben Denizlispor'un ligde süratle yükseleceğini ve ligdeki layık olduğu konuma geleceğine inanıyorum" diye konuştu. 

 

- Samsunspor cephesi

 

Samsunspor Teknik Direktörü Ümit Özat ise karşılaşmayı kazanabilecek pozisyonlar yakaladıklarını ancak bunu fırsata çeviremediklerini anlatarak, ilk yarıda Kone ile buldukları 2 net pozisyonu değerlendiremedikleri ifade etti.

Özat, "Kazanabilirdik de onlarda galip gelebilirlerdi. Deplasmanda pozisyonlara girdiğiniz zaman bunları atacaksınız. Atamadığınız zaman böyle sonuç ortaya çıkıyor. Denizlispor ligde kalmak için inanılmaz bir çırpınış sergileyen, övgüye layık mücadele gösteren bir takım. Kazanılmış bir puan önemlidir. Alınan bu puanları küçümsememek lazım. Göztepe ve Giresun maçlarında 1'er puan alsaydık bugün 25 puandaydık" dedi. idik" dedi.

Hafta içerisinde hem kendi geleceği hem de takımın geleceği için kulüp başkanı ile toplantı yapacağını belirten Özat, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Biz her şeyi dışarı ile paylaşmıyoruz ama ciddi bir sağlık ekibi problemimiz var. Onlara güvenip bir oyuncuyu oynatmak zorundayım ama oyuncuyu oynatıyorsun 20. dakikada o oyuncuyu oyundan almak zorunda kalıyorsun. Kulübü devlet dairesi gibi görüp, antrenman bittikten sonra gidilmesine karşıyım. Bunlar benim düzeltmem gereken konular değil ama müdahale etmem gereken konular. Bu konuda ciddi problemimiz var. Teknik konuda ise 'nasıl yaparız, daha iyi neyi yaparız, hangi sonuca daha net varırız' konusunda hem geleceğim hem de takımın geleceği için başkanla görüşeceğim."