Merkezefendi 1. Geleneksel Tıp Günleri Festivali

Merkezefendi 1. Geleneksel Tıp Günleri Festivali
Merkezefendi 1. Geleneksel Tıp Günleri Festivali
- Festival kapsamında vatandaşlara 20 bin fesleğen çiçeği dağıtıldı

DENİZLİ (AA) - Merkezefendi Belediyesi ile Zeytinburnu Belediyesi'nin desteğiyle düzenlenen "Merkezefendi 1. Geleneksel Tıp Günleri Festivali"nde vatandaşlara 20 bin fesleğen çiçeği dağıtıldı.

Merkezefendi Bayramyeri Meydanı'nda çeşitli etkinliklerin yapıldığı festivale, belediyelerin açtığı stantlarda vatandaşlara alternatif tıp konusunda bilgiler verildi.

Ziyaretçilere mesir macunu ve pamuk şekerin ikram edildiği festivalde, çörek otu ve fesleğen çiçeği dağıtıldı. 20 bin çiçeğin dağıtımı esnasında vatandaşlar fesleğen almak için birbiri ile yarıştı. 

Festivale ilişkin açıklamalarda bulunan Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, bu yıl ilk kez düzenledikleri festival ile dönemin tıp bilimi dehası Merkezefendi'yi tüm nesillere tanıtmayı ve nesiller boyu bilinmesine vesile olmayı amaçladıklarını söyledi.

Zeytinburnu Belediye Başkan Vekili Erdem Zekeriya İskenderoğlu da "Fesleğen Kokulu Bahar" kampanyasıyla İstanbul Zeytinburnu'nda her eve fesleğen dağıttıklarını belirtti.

Mehteran gösterisinin ilgi gördüğü festival kapsamında Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin alternatif tıp ve sağlıklı yaşama ilişkin konferans vereceği kaydedildi.