MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan:

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan:
MHP Genel Başkan Yardımcısı Ayhan:
- "MHP iktidarında asgari ücretten vergi alınmayacak, ücretlilerin asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılacaktır"

DENİZLİ (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Emin Haluk Ayhan, iktidarlarında asgari ücretten vergi alınmayacağını, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirinin vergi dışı bırakılacağını söyledi.

Ayhan, seçim çalışmaları kapsamında Denizli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrikaları ziyaret ederek işçilerle bir araya geldi.

MHP'nin emeğiyle geçinen işçilere yönelik önemli projelerinin olduğunu belirten Ayhan, işçilerin ne tür sıkıntılarla karşı karşıya olduklarını iyi bildiklerini, hakların dengelendiği bir çalışma hayatı tesis edileceğini, toplumun tüm kesimlerine insana yaraşır iş fırsatlarının sunulacağını vurguladı.

Asgari ücretin net bin 400 lira olacağını ve çalışma şartlarının iyileştirileceğini dile getiren Ayhan, şöyle konuştu:

"MHP iktidarında çalışanları enflasyona ezdirmeyeceğiz. Ücretlerin sadece enflasyon oranındaki artışı dikkate alan bir anlayışla belirlenmesi yerine, çalışanların ekonomik büyümeden pay alacağı şekilde belirlenmesini sağlayacağız. Hane halkı geliri asgari ücret tutarını geçmeyen asgari ücretlilere, belirlenecek büyük şehirlerde 100 lira şehir içi ulaşım desteği verilecektir. Asgari ücretten vergi alınmayacak, ücretlilerin asgari ücret kadar geliri vergi dışı bırakılacaktır. Sigortasız çalışma önlenecek. Sigortasız çalışma ve çalıştırma önlenerek hem sistemin sürdürülebilirliği sağlanacak hem de sigortalının mağdur edilmesi önlenecek, alınacak tedbirlerle kayıtlılık özendirilecektir."

Ayhan, daha sonra Denizli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından düzenlenen oda başkanları istişare toplantısına katıldı.