Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- TİM Başkan Vekili Kocasert: - "Ortaya çıkan tablonun tüm siyasi partilere verdiği ortak görev, bu ülkenin geleceği için sağduyulu davranılarak önümüzde duran makro hedeflere ulaşılması için sorumluluk bilincinde olmalarıdır"

DENİZLİ (AA) - Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)  Başkan Vekili Süleyman Kocasert, "milletvekili genel seçimlerinde ortaya çıkan tablonun tüm siyasi partilere verdiği ortak görevin, ülkenin geleceği için sağduyulu davranılarak makro hedeflere ulaşılması için sorumluluk bilincinde hareket edilmesi" olduğunu söyledi.

Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Yönetim Kurulu Başkanı da olan Kocasert, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin genel seçimleri geride bıraktığını, demokrasilerin vazgeçilmezi olan sandığın milletin önüne konduğunu ve ortaya bir tablo çıktığını belirterek, seçim sonuçlarının ülkeye hayırlı olmasını diledi.

Sonuçları itibari ile her siyasi partinin kendi değerlendirmesini içerisinde yapması gerektiğini vurgulayan Kocasert, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"Ortaya çıkan tablonun tüm siyasi partilere verdiği ortak görev, bu ülkenin geleceği için sağduyulu davranılarak önümüzde duran makro hedeflere ulaşılması için sorumluluk bilincinde olmalarıdır. Ülkemiz demokrasisi, seçimlerin çizdiği tablodan bir sonuç ve çözüm üretebilecek olgunluktadır. Altını çizmek istediğim husus, bizim bakış açımızdan en önemli konunun ekonomide bir sıkıntı yaşanmaması gerekliliğidir. Bu noktada siyasi partilerin, stratejilerini belirlerken, karar verme aşamasında merkeze herhangi bir istikrarsızlık yaşanmamasını koymalarını ümit ediyoruz. Önemli olan ekonomik istikrardır."