Öğrenciler Pamukkale'yi gezdi

Öğrenciler Pamukkale'yi gezdi
Öğrenciler Pamukkale'yi gezdi
- Denizli'de ders notları yüksek olan öğrenciler, belediyenin başlattığı projeyle Pamukkale ören yarindeki tarihi ve kültürel zenginlikleri tanıma fırsatı buldu

DENİZLİ (AA) - Pamukkale Belediyesi'nin başlattığı "Öğrenciler Pamukkale ile Buluşuyor" projesiyle okullarda ders notları yüksek olan öğrenciler, dünyada eşi benzeri olmayan " beyaz cennet" Pamukkale'yi gezme fırsatı buldu.

Proje kapsamında, Gülay Kaynak Sarıkaya Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin başarılı öğrencileri beyaz cennet Pamukkale'yi ziyaret etti. Beyaz travertenleri ve antik havuzu gezen öğrenciler, Hierapolis Antik Kentini de görme imkanı yakaladı. 

Öğrencilerle bölgeyi gezen Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, gazetecilere yaptığı açıklamada, belediyenin eğitime büyük destek verdiklerini, öğrencileri başarıya teşvik etmek için projeyi hayata geçirdiklerini belirtti.

Bugüne kadar 3 bin 725 öğrenci, öğretmen ve veliyi Pamukkale ile buluşturduklarını aktaran Başkan Gürlesin, şunları söyledi:

"Projeyle amacımız, ders notları yüksek olan öğrencileri ödüllendirmek, diğer çocuklarımıza da başarıyı teşvik etmek. Kentimizin gençlerinin yüzde 50'sinin Pamukkale'yi görmediğini düşünmüyorum. Allah'ın bizlere sunduğu bu güzelliği binlerce kilometre uzaktan gelen turistler görüyorsa, kentimizin çocukları da aileleri ile burayı görmeli diye düşündük. Proje kapsamında ilçemizdeki 128 okuldan başarılı olan öğrencilerin hepsini Pamukkale ile tanıştırmak istiyoruz. Şu anda 80 okula ulaştık, Haziran ayı içinde tüm okuldaki başarılı öğrenciler Pamukkale ile bulaşacak."