Pamukkale'ye Uzakdoğu'dan ziyaretçi akını

Pamukkale'ye Uzakdoğu'dan ziyaretçi akını
Pamukkale'ye Uzakdoğu'dan ziyaretçi akını
- Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Korkmaz: "Son zamanlarda Pamukkale bölgesine Çin, Hindistan, Güney Kore, Tayvan, Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland gibi Asya ülkelerinden gelen turist sayısında büyük artış gözlenmektedir"

DENİZLİ (AA) - UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan Pamukkale'ye son zamanlarda başta Çin olmak üzere Uzakdoğu ülkelerinden gelen turist sayısında büyük artış olduğu bildirildi.

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Korkmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Çin Halk Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik e-vize ile başvuru şartlarının kolaylaştırılmasına ek olarak, yapılan tanıtımlar ve  Türkiye 'de çekilen bazı popüler filmlerin etkisiyle Çin'den Türkiye'ye gelen turist sayısında önemli oranda artış yaşandığını söyledi.

Türkiye'nin yakaladığı olumlu imajın güçlendiğini ifade eden Korkmaz, aralarında Çin medyasının etkili editör ve başyazarlarının da bulunduğu 9 kişilik heyetin bu günlerde Türkiye'de bulunduğunu kaydetti.  

Korkmaz, Türkiye'ye hayranlıklarını ifade eden heyettekilerin 3 Ağustos'a kadar İstanbul , İzmir , Denizli, Muğla ve Antalya'da ağırlanacağını belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"Ülkemize Çin'den gelen turist sayısını artırmak amacıyla bu ülkenin en etkili medya organlarının editör ve başyazarlarından oluşan 9 kişilik heyet, 24 Temmuz-3 Ağustos tarihlerinde İstanbul, İzmir, Aydın, Muğla, Denizli ve Antalya'nın içinde yer aldığı program dahilinde ülkemizde ağırlanmaktadır. 

Turizm cenneti Pamukkale, bu kapsamda Çinli medya mensuplarını ağırladı. Ülkemize ilgi duyan yazar, gazeteci ve baş editörden oluşan Çinli basın çalışanları Pamukkale'yi ziyaret etti. İlk defa Pamukkale'yi görme şansını yakalayan medya mensupları buraya hayran kaldı. Son zamanlarda Pamukkale bölgesine başta Çin olmak üzere Hindistan, Güney Kore, Tayvan, Endonezya, Malezya, Singapur, Tayland gibi Asya ülkelerinden gelen turist sayısında büyük bir artış gözlenmektedir."