Paraşütçüye "ağırlığınca kuru fasulye" ödülü

Paraşütçüye "ağırlığınca kuru fasulye" ödülü
Paraşütçüye "ağırlığınca kuru fasulye" ödülü
- Denizli'deki "3. Çameli Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması"nda birinci olan sporcuya, ağırlığınca kuru fasulye hediye edildi

DENİZLİ (AA) - Denizli'de düzenlenen "3. Çameli Uluslararası Yamaç Paraşütü Mesafe Yarışması"nda birinci olan sporcuya, ağırlığınca kuru fasulye verildi.

Çameli ilçesindeki Yaylacık Dağı'nda 28 Temmuz-2 Ağustos 'ta gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenler için Paşa Deresi piknik alanında ödül töreni düzenlendi.

Törende, yarışmanın birincisi Türk pilot Murat Tüzer, ikincisi Rus pilot Daria Krasnova ve üçüncüsü Hakan Akdere ödüllerini aldı.

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, birinci Tüzer'e ödül ve plaketinin yanı sıra ağırlığınca kuru fasulye verdi.

Murat Tüzer, kırmızı kurdelelerle süslenen çuvaldaki 65 kilogram fasulyeyi, belediye görevlilerinin yardımıyla kucağına alarak kaldırdı.

Arslan, bu yıl ilkini başlattıkları uygulamayla, yarışma birincilerine artık "Çameli'nin beyaz altını" olarak tabir edilen kuru fasulye vereceklerini söyledi. Arslan, "Başka ödüllerimiz de olacak ama en önemli ödülümüz fasulyemiz. Bana göre fasulyemiz altın değerinde. Dolayısıyla bundan sonra yaptığımız bütün yarışmalarda şampiyon olana ağırlığınca fasulye vereceğiz" dedi.