Paris'teki terör saldırıları

Paris'teki terör saldırıları
Paris'teki terör saldırıları
- Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Dileriz bundan sonra insanlık, dilerim bundan sonra bütün ülkeler, teröre karşı birlik ve beraberlik içinde, tek vücut olarak duruş gösterir ve terör kökünden kazınır"

DENİZLİ (AA) - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Paris'teki terör saldırılarına ilişkin, "Dileriz bundan sonra insanlık, dilerim bundan sonra bütün ülkeler, teröre karşı birlik ve beraberlik içinde, tek vücut olarak duruş gösterir ve terör kökünden kazınır" dedi. 

Zeybekci, geçen hafta yaşamını yitiren Denizlili işadamı İsmail Uslu'nun ailesine taziye ziyaretinde bulundu. 

Ziyaretinin ardından, Paris'teki terör saldırısına karşı  bugün yapılacak "Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü"ne ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zeybekci, terörün bir insanlık suçu olduğunu belirtti. 

Bunun, Paris'teki gibi olaylar sonrası değil bütün dünyanın doğal olarak bilmesi gereken bir gerçek olduğunu ifade eden Zeybekci, şunları söyledi:

"Terör insanlık suçudur ve terörün tek bir amacı vardır. İnsanlığa ait her ne değer varsa onları ortadan kaldırmak ve yok etmek üzerine kurgulanmıştır terör. Bunun için biz terörü nerede olursa olsun, dünyanın neresinde olursa olsun, gerek Afganistan'da gerek Pakistan'da gerek Türkiye 'de gerek Irak'ta, Suriye'de, Paris'te, Londra'da, New York'ta, Afrika'da her nerede olursa olsun, terörü şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bugün Fransa'daki Paris'teki teröre karşı bu birlik ve beraberlik yürüyüşünü de bizim yıllardan beri fiilen karşı durduğumuz şeklin, yürüyüşe dönüşmesinden de memnuniyet duyuyoruz. Bugün bu yürüyüşe Sayın Başbakanımız da katılıyor. Dileriz bundan sonra insanlık, dilerim bundan sonra bütün ülkeler, teröre karşı birlik ve beraberlik içinde, tek vücut olarak duruş gösterir ve terör kökünden kazınır."

-"Terörün belendiği tek kaynak var"

Zeybekci, terör karşısında birlikteliğin önemine vurgu yaparak, terörün beslendiği tek kaynağın da bu birlikteliğin tam olarak sağlanamamasından kaynaklandığını ifade etti. 

Teröre yaklaşımda ayrım yapıldığında kazananın terör olduğunu dile getiren Zeybekci, şunları kaydetti: 

"Senin teröristin, benim teröristim diye ayrım yapıldığında, bir diğeri, diğerine zarar veren teröristi görmezlikten geldiğinde terör kazanıyor. İnşallah bundan sonra terörün, böyle dünyayı karşısında tek vücut olarak bulduğu bir dönem yaşarız ve terör olayları inşallah son olur, bir daha böyle olaylar yaşanmaz."

Taziye ziyaretinde, AK Parti Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir ve AK Parti Denizli İl Başkanı Avni Örki de hazır bulundu.